logo

W ramach Akademii Małego Domu Kultury warsztaty Pierwsza Pomoc z Misiem

2014-01-26 ( niedziela )
13:30
Mały dom Kultury Dragon, ul. Zamkowa 3, Poznań

Kategoria: Dziecko

Oswajamy się z plastrami i bandażami, opiekując się naszymi maskotkami.

Wiek Dzieci: 4-6

Cena: 25 złotych

Pierwsza pomoc z Misiem to ciekawa, 45-minutowa zabawa prowadzona przez specjalnie przeszkolonych instruktorów, którzy wraz z dziećmi bawią się, ćwiczą, rysują, a nawet śpiewają. Warsztaty dla dzieci w tym wieku pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym. W trakcie warsztatów dziecko dowie się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu, oswoi się z plastrami i bandażami, nauczy się wybierać numer alarmowy oraz rozmawiać z dyspozytorem, zapamięta ułatwione postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. W pokazach pomagają instruktorom Misie, a także wszelkiego rodzaju przytulanki, jakie wezmą ze sobą maluchy. Miś to najlepsze lekarstwo na smutek, strach i łzy, czasem trzeba jednak pomóc również jemu. Wszystkie dzieci traktują taką sytuację bardzo poważnie - chętnie uczestniczą w ćwiczeniach i razem z ratownikami recytują numery alarmowe. Po zakończeniu zabawy każde dziecko otrzymuje dyplom Bardzo Dzielnego Małego Ratownika oraz materiały dydaktyczne do nauki w domu z rodzicami, aby i oni mieli wkład w ratowniczą edukację swojej pociechy.

Nalezy pamiętać o przyniesieniu ulubionej maskotki, aby dzieci mogły założyć jej plaster i bandaż. Dzięki temu oswoją się z opatrunkami.

Prowadzenie:

CSU Medaid to zespół praktyków: ratowników medycznych, lekarzy, psychologów strażaków, żołnierzy i logistyków, którzy każdą wolną chwilę poświęcają ratowaniu. Szkolą innych i siebie, nieustannie szukając nowych rozwiązań, scenariuszy akcji ratowniczych i sposobów na propagowanie wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy już od najmłodszych lat.

Zobacz www.dragon.krzyk.pl