plakat

XVI Festyn Farny Warkocz Magdaleny

2014-07-20 ( niedziela )
12:30-19:00
Fara Poznańska, ul. Gołębia 1; dziedziniec Urzędu Miasta, pl. Kolegiacki 17, Poznań

Wspaniała impreza rodzinna - warkocz różnorodnych atrakcji. Wstęp wolny!

12.30 Msza święta odpustowa w Farze Poznańskiej / ul. Gołębia 1, Poznań
14.00-19.00 festyn na Dziedzińcu Urzędu Miasta / Plac Kolegiacki
WSTĘP WOLNY
Wspaniała impreza rodzinna - warkocz różnorodnych atrakcji - to muzyka, taniec, sport, zabawa i historia splecione w jedno. Wspominając długowłosą patronkę "starego kościoła farnego" Marię Magdalenę, Parafia Farna organizuje rok rocznie festyn na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

W tym roku gościem będą grupy artystyczne ze Śremu, które swoim  bogatym programem otworzą festyn. Na zakończenie czas wypełni muzyką orkiestra Zbigniewa Pawlaka.

Szczególnie wyczekiwanym, "kultowym" punktem festynu, jest bez wątpienia konkurs na najdłuższy warkocz. Dziewczęta i kobiety z długimi, niekiedy aż do pięt, włosami przybywają z całej Polski, by wziąć udział w walce na centymetry. Przedstawiciele cechów rzemieślniczych wystawiają mistrzów w swoim fachu - stąd popisy fryzjerskie, hafciarskie, złotnicze, konserwatorskie, czy symbol imprezy - wypiek w kształcie warkocza możliwy do nabycia tylko raz w roku.

Fanów organów Ladegasta przyciąga konkurs na najdłuższe zadęcie w piszczałkę organową - pozostałość po remoncie instrumentu farnego oraz możliwość zaglądnięcia do wnętrza tego monumentalnego instrumentu.

Dla turystów wyborna uczta: zwiedzanie wszystkich zakamarków fary od piwnic aż po poddasze, a także wystawy pamiątek papieskich z Wielkopolski i niebywale cennych skarbów farnych. Nie zbraknie konkursów, quizów, turniejów czy loterii. A na najbardziej wytrwałych czekają wspaniałe nagrody, wśród nich: pielgrzymki, rowery, zaproszenia na romantyczną kolację i wiele, wiele innych.

Organizator: Parafia Farna