plakat

Mikołajki w Muzeum Archeologicznym

2014-12-06 ( sobota )
11:00-17:00
Muzeum Archeologiczne, Pałac Górków, ul. Wodna 27, Poznań

Kategoria: Inne Dziecko

Pełną przygód podróż szlakiem 40 Mikołajów odbędą dzieci w poznańskim Muzeum Archeologiczny.  Udział w imprezie jest bezpłatny!

Czy święty Mikołaj istniał? Oczywiście, że tak! W rzeczywistości świętych noszących to imię było kilkudziesięciu. Jednak pierwowzorem dzisiejszej, masowo znanej postaci w czerwonym kubraku niewątpliwie jest św. Mikołaj - biskup Miry (III - IV wiek n.e.). To właśnie tego świętego szukać będą na wystawach w muzeum dzieciaki, w ramach podróży szlakiem 40 Mikołajów!

Dla najmłodszych przygotowane zostały liczne zagadki i zadania. Ponadto, przewidziano stanowiska, na których dzieci przygotują archeologiczne ozdoby na choinkę - udekorują bombki i ozdobią pierniczki, a nawet stworzą niewielkie podarunki dla najbliższych i świąteczne kartki. Zarówno poszukiwania Mikołajów, jak i warsztaty odbywać będą się na wystawach stałych Muzeum.  Wszystkie dzieciaki otrzymają drobne upominki.

Aktywności przewidziane są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Maluchom muszą towarzyszyć w czasie zabawy rodzice lub opiekunowie. Nie obowiązują zapisy.