dzieci w laboratorium

Zajęcia z cyklu "Powietrze pod lupą" to okazja dla młodych odkrywców, aby udowodnić istnienie tego, czego nie widać. Tematem przewodnim warsztatów jest powietrze i jego właściwości.

"Zrobieni w balona" - tak nazywa się pierwszy eksperyment, podczas którego młodzi naukowcy będą mieli nie lada wyzwanie - udowodnić istnienie powietrza. Sprawdź czy jesteś w stanie tego dokonać mając do dyspozycji jedynie trzy elementy. Z wykorzystaniem zaczarowanej świeczki sprawdzimy z czego składa się powietrze. W kolejnym doświadczeniu, młodzi odkrywcy będą mieli za zadanie połączyć składniki znane z kuchennych zmagań by otrzymać nieznane gazy. Z pomocą edukatora, goście będą mogli zidentyfikować otrzymane substancje gazowe. Kto pierwszy ten lepszy, gdyż na koniec na odkrywców czekają wybuchowe bańki mydlane. Edukatorzy prowadzą zajęcia w taki sposób, aby w eksperymentowaniu razem z dziećmi udział brali rodzice.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 6. roku życia.

Scenariusz zajęć dopasowany jest do grupy wiekowej, dzięki czemu łącząc chemię z dobrą zabawą łatwiej zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie. 

Wcześniejszy zakup biletów za pośrednictwem strony bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl

Zobacz https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/dla-rodzica/harmonogram