plakat

"Cyrkostrada" to pomysł zrodzony z inspiracji "La stradą" Felliniego, osnuty wokół toposu wędrówki. Na scenie zobaczymy aktorów-seniorów i aktorów-dzieci, czyli zespół znany już poznańskiej widowni z poprzednich spektakli Iwony Pasińskiej realizowanych w CK ZAMEK. Tym razem grupa spotka się na polu Nowego Cyrku.
Narracja i dramaturgia spektaklu zostanie zbudowana z najpiękniejszych i najokrutniejszych wspomnień z życia performerów-seniorów. Wędrówka przez ich doświadczenia ma sprowokować do refleksji i pytań o chwile w naszej egzystencji ważne, które po latach takimi być przestały, o chwile przypadkowe, które zmieniły bieg naszego losu, o chwile słabości i upadków, które okazały się wzmocnieniem, o chwile szczęścia, który stały się przyczyną pasma nieszczęść. Estetyka oraz konwencja przedsięwzięcia będzie oparta o stylistykę sztuki cyrkowej. Jej kolor, rozmach, feeria barw, ale też ekwilibrystyczna sprawność, tresura i klaunada stanowić będą ramy wiążące pasmo przystanków wspomnień postaci dramatu.
Iwona Pasińska - opieka artystyczna; choreograf, teatrolog, wykładowca Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, założycielka grupy Movements Factory. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. F. Parnella w Łodzi oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obszarem jej badań i jednocześnie tematem pracy doktorskiej była ekspresja ciała współczesnego tancerza-aktora w przestrzeniach teatrów tańca oraz teatrów dramatycznych. Jest autorką edukacyjno-artystycznych projektów aktywizujących motoryczną kreatywność w grupach zagrożonych wykluczeniem, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów i juniorów. Współpracowała z wieloma scenami w całej Polsce. Przez wiele lat była I solistką w Polskim Teatrze Tańca. Od tego sezonu artystycznego jest jego dyrektorką.
Obok Iwony Pasińskiej zespół osób pracujących z Seniorami i Dziećmi tworzą:
Przemysław Grządziela / Pinezka - trening cyrkowy
Damian Piełka - muzyka
Andrzej Grabowski - scenografia
Kuluza Studio - kostiumy
Paulina Wycichowska - wsparcie choreograficzne
Radek Wysocki - konsultacje dramaturgiczne
Aleksandra Król - asystent choreografa
Katarzyna Tendorowicz, Natalia Gorzelańczyk - wsparcie produkcyjne
Movements Factory Foundation - współprodukcja (projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania)
Występują: Janina Bela, Emilia Landskowska, Irena Rembalska, Małgorzata Okulicz - Kozaryn, Tadeusz Anioła, Hanna Wojciechowska, Aleksandra Nikodem, Teresa Sałamaszek, Genowefa Jóźwiak, Ilona Lewandowska, Anna Jurewicz - Jastrząb, Maja Kubaszewska - Rogal, Róża Łakatosz, Bogdana Gąsiorek, Alicja Lisiak - Osińska, Katarzyna Gorzelaczyk, Elżbieta Chojnacka, Róża Gulik, Grażyna Idkowiak, Urszula Różycka, Andrzej Figiel, Elżbieta Kołodziej, Krystyna Rydz, Roma Knast, Borys Gierliński, Amelia Gierlińska, Julia Kędzierska, Emilia Panek, Patrycja Wróblewska, Letycja Jacyna, Janina Milejczak, Maria Repczyńska

Bilety - 15 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe).

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

_
oprac.LT

Bilety dostępne w: