a

Mobilne Centrum Kultury - plac Asnyka

2017-06-24 ( sobota ) – 2017-06-25 ( niedziela )
Plac Asnyka, Poznań

Kategoria: Inne Dziecko

Mobilne Centrum Kultury już po raz piąty zaprasza na otwarte i darmowe warsztaty. Znajdzie się coś dla każdego. MCK to przyczepa kempingowa z pełnym wyposażeniem i bogatą ofertą artystyczno-edukacyjną, która zatrzymuje się w różnych częściach Poznania.

Wszystkie wydarzenia w ramach Mobilnego Centrum Kultury są darmowe. Wystarczy przyjść!

SOBOTA, 24.06.2017:

1. Latające dywany, godz. 11:30 - 13:00, wiek: od 7 do 14 lat (starsi i młodsi też mile widziani)

Podczas warsztatów nauczymy się tkać własne dywany. Kto wie, może będą magiczne i zabiorą nas w dalszą podróż?

2. Bajka kamishibai i kącik plastyczny, godz. 13:00, godz. 14:00, wiek: od 5 do 10 lat

Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania (głównie) dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Zapraszamy na bajki świata.

3. Kółko Gospodyń Miejskich, godz. 16:00 - 17:30, wiek: od 8 do 108 lat, nie tylko dla pań!

Koło Gospodyń Miejskich to spotkania przy robótkach ręcznych (wbrew nazwie - nie tylko dla kobiet). Pod okiem specjalistów powrócimy do rzemiosła tradycyjnego, a jednocześnie poszukamy dla niego współczesnego zastosowania. I jak to tradycja wskazuje - będzie przy tej okazji możliwość porozmawiania, poznania się i wymiany doświadczeń.

4. Galeria plenerowa - wernisaż, godz. 18:00

Każda porządna wystawa wymaga oficjalnego otwarcia. Wystawę   prezentującą efekty warsztatów można obejrzeć przez całą niedzielę, ale już w sobotę zapraszamy na wernisaż podczas którego będzie można spotkać twórców wyeksponowanych prac. Mało tego, artystą którego prace ukażą się na wystawie może być każdy z odwiedzających MCK.

NIEDZIELA, 18.06.2017:

1. Koło Fotografii: camera obscura, godz. 11:00, wiek: 6-15

Camera obscura (łac. ciemny pokój) to rodzaj pierwszego aparatu fotograficznego opisywanego już w starożytności, przez który można oglądać świat do góry nogami. I taki właśnie aparat samodzielnie skonstruujemy.

2. Malowane miasto, godz. 12:00 - 17:00

MCK ubarwia świat. Podczas niedzielnego pikniku kulturalnego zapraszamy do wspólnego rysowania kredą, puszczania wielkich baniek mydlanych i innych zabaw podwórkowych.

Poza tym przez całą sobotę i niedzielę MCK zaprasza do Mobilnej Biblioteki, aby wspólnie poczytać i obejrzeć najnowsze publikacje z literatury dziecięcej, a także z sentymentem zajrzeć do klasyków. Nie zabraknie też leżaków do odpoczynku na świeżym powietrzu.

_

Całością zarządzają odpowiednio wyszkoleni animatorzy i wolontariusze Stowarzyszenia Zielona Grupa, którzy wszystko przygotowują, prowadzą spotkania i dostarczają wszelkich potrzebnych materiałów. Stowarzyszenie Zielona Grupa działa od października 2013.

MCK jest naturalną kontynuacją RDK, tym razem jednak na nieco większą skalę, dzięki przyczepie kempingowej pozwalającej na zabranie ze sobą jeszcze więcej potrzebnego sprzętu i materiałów.

Więcej informacji on-line.

_
oprac.LT