Frida Kahlo, Self-Portrait as Tehuana or Diego in My Thoughts, 1943

Wystawa - Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst

27.09 – 21.01.2018

UWAGA! Od dnia 12.01.2018 r. bilety na wystawę dostępne są jedynie w kasie CK Zamek.

Pierwsza i jedyna w swoim rodzaju prezentacja dzieł artystki w Polsce.

Pokazane zostaną dzieła Kahlo i Rivery z Gelman Collection z Meksyku oraz prace Kahlo i innych artystów meksykańskich z kolekcji z Meksyku, Niemiec, USA i Muzeum Narodowego w Warszawie. Zobaczymy ponad 40 obrazów i prac na papierze Kahlo i Rivery z kolekcji Gelmanów oraz fotograficzne portrety Fridy autorstwa Nickolasa Muraya, zdjęcia artystki i jej otoczenia wykonane przez Bernice Kolko i obrazy uczennicy Kahlo - Fanny Rabel. Obie były z pochodzenia Polkami.

Przypomniana zostanie również "Wystawa Sztuki Meksykańskiej" pokazywana w Polsce w 1955 roku, na której były pokazywane prace Fridy Kahlo i Diego Rivery.

Całość dopełni prezentacja grafik współczesnych artystów meksykańskich inspirowanych twórczością Fridy oraz pokaz filmów dokumentalnych na jej temat. Wystawa obejmie ponad 200 prac. Towarzyszyć jej będzie program edukacyjny (wykłady, spotkania, warsztaty, oprowadzania, kursy muzealne) oraz filmowy w Kinie Pałacowym

Ceny biletów:

  • normalny: 25 zł,
  • ulgowy: 20 zł,

Pełen cennik.

_

Przed wystawą przygotowano konkurs na projet nadruku na gadżety (pamiątki) z wystawy. Więcej informacji na stronie CK Zamek.

_

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

_
oprac.LT, akt.sw

Bilety dostępne w: