a

Poznański Klub Podróżnika - Spotkanie z Agnieszką Siejką: Nie zdążysz - powiadają na Kaukazie

2015-08-13 ( czwartek )
18:30
Hol Balkonowy, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kategoria: Inne

Poznański Klub Podróżnika organizuje spotkania towarzyszące wystawie Znaki i ślady. Współczesna sztuka aborygeńska

Spotkania, na których mile widziany jest każdy, kto pragnie spędzić niezwykły wieczór oglądając fotografie i słuchając opowieści o bliskich i dalekich zakątkach świata. Spotkania są doskonałą okazją do zdobycia "z pierwszej ręki" praktycznych wskazówek przydatnych w podróży po całym świecie. Spotkania organizowane są przez Poznański Klub Podróżnika.

Agnieszka Siejka "Nie zdążysz - powiadają na Kaukazie"
Na przejściu granicznym z Rosją pierwszy raz usłyszałam od kierowcy - не успеешь (nieuspiejesz) - nie zdążysz. Nie zdążysz dojechać tak, jak zaplanowałaś, nie zdążysz na autobus, nie zdążysz wszystkiego zobaczyć, nie zdążysz.... Nie zdążyłam! Nie zmieściłam się w "zaplanowanym czasie". No właśnie, czym jest planowanie? Planowanie w Dagestanie, w Inguszetii, w Czeczenii to absolutna strata czasu. Trzeba byś elastycznym. Dostosowywanie się do sytuacji powinno stać się naszym drugim "ja". Dzięki temu można zobaczyć, poczuć i posmakować świata, którego nie dane nam będzie poznać innych okolicznościach, bawić się na czeczeńskim weselu, wypić herbatę w grobowcu, wypłynąć z rybakami na połów, czy nawet dać się aresztować. Nie zdążyłam! Nie dlatego, że czasu było mało, nie zdążyłam przez gościnność "gorców" - mieszkańców Kaukazu. Na Kaukazie nie zaprasza się gości, oni po prostu przychodzą, a kiedy wyjdą? Oj nie idź, i tak nie zdążysz!

Agnieszka Siejka - jest biologiem, uczestniczyła m.in. w Spitsbergen Polish Female Expedition 2012. Nie straszne jej pipety, roztwory i wzory, nawet białych szczurów nie boi się tak bardzo i strasznych przygód też się nie boi. Nie wyobraża sobie życia bez gór, podróży, przygody i porcji adrenaliny. Podróżując poza utartym szlakiem często dociera do miejsc, które nie są opisywane w przewodnikach. Najpiękniejsze historie z podróży wiążą się z ludźmi, których spotyka na swojej drodze. Czasem jeden niewinny uśmiech może odmienić plan i wpłynąć na dalszy tok podróży.

Pozostałe spotkania w ramach cyklu:

27.08. Robert Gondek "W drodze na najwyższe szczyty Afryki - Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi"

Wstęp wolny.