a

Warsztat ruchowy Stany Wyśnione prowadzony przez Annę Nowicką

2015-08-10 ( poniedziałek ) – 2015-08-14 ( piątek )
Studio Słodownia +3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań

Kategoria: Inne Zdrowie

Darmowy warsztat ruchowy Stany Wyśnione prowadzony przez Annę Nowicką. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 7 sierpnia.

W sierpniu Stary Browar na cztery dni zamieni się w laboratorium snu. Anna Nowicka, polska tancerka, choreografka, badaczka tańca zajmująca się przede wszystkim pracą ze snami poprowadzi warsztat Stany Wyśnione. Będzie on poświęcony procesowi śnienia oraz wykorzystaniu materiału sennego do generowania ruchu, wypracowania płynnej obecności scenicznej performerów i przygotowania narzędzi choreograficznych.

Warsztat będzie skoncentrowany wokół dwóch narzędzi twórczych: zmiany perspektyw patrzenia i "otwierania" snów. Jak mówi Anna Nowicka: "W snach jednostka doświadcza konkretnej sytuacji z różnych pozycji, nieustannie zmieniając punkt widzenia. Może przyjąć rolę działającego, który jest bezpośrednio zaangażowany w dane wydarzenie, świadka, przyglądającego się akcji, tudzież obserwatora, mającego ogląd na wszystkie okoliczności. Te trzy role: performera, świadka i obserwatora, przetłumaczone na język ciała, staną się narzędziem twórczym w rękach performerów."

Warsztat jest wynikiem rezydencji artystki w ramach programu ministerialnego Co z tym tańcem? 2015, dzięki któremu Stary Browar Nowy Taniec (Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk) może wspierać polskich tancerzy i choreografów w ich artystycznych, innowatorskich poszukiwaniach. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Aplikacje zawierające CV oraz list motywacyjny należy przesyłać na adres: anula.n@gmail.com do 7 sierpnia.

Więcej informacji na www.artstationsfoundation5050.com.