a

Spektakl Teatru Imka - Kwartet

20.10.2015
20:30

"Kwartet" to jedna z tych sztuk, w której świetni aktorzy próbują odpowiedzieć na pytania fundamentalne: o istotę teatru, bycia aktorem i istotę sztuki w ogóle. Ale niekoturnowo, lecz poprzez zabawę. Na scenie czterech fantastycznych aktorów, którzy gwarantują niezapomniane emocje!

Jest to możliwe, bo tekst i sytuacja dramatyczna to tylko partytura, którą zawsze można zagrać inaczej, błyskotliwej, zabawniej. Aktorzy zawsze zostawiają sobie duży margines wolności na improwizację czy zabawę z publicznością. Dlatego każdego wieczoru spektakl jest inny. Aktorzy łowią sensy w grze wolnej wyobraźni. Żartują, przekomarzają się, prowokują scenicznych partnerów - zaskakując ich oraz widownię.

Cały smak tkwi w tym, iż tekst i zarysowana sytuacja dramatyczna są zaledwie partyturą dla improwizujących artystów. Tekst Bogusława Schaeffera ma bowiem to do siebie, że można go ciąć i przestawiać do woli, i dzieje się to bez uszczerbku dla całości. Na tym polega geniusz twórcy, który buduje swoje dzieło z samodzielnych części, dając ogromną swobodę aktorowi i przez to czyni go współautorem. Atutem spektaklu jest atmosfera "półprywatności", zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki. Co wieczór gwarantują inne widowisko. Niezmiennie bawią. To wspaniały, inteligentny, dowcipny teatr, jakiego wciąż nam mało.

W "Kwartecie" nie ma bowiem precyzyjnie rozpisanych dialogów. Tekst jest rodzajem partytury z zarysowaną sytuacją dramatyczną i ogromnym polem pozostawionym aktorskiej inwencji. Nieodłączną częścią tego widowiska są improwizacje, które mają zaskakiwać widzów, ale także grających razem partnerów. Mimo komediowego charakteru i salw śmiechu, które często wybuchają na widowni, sztuka Schaeffera jest też okazją do głębszej refleksji na temat aktorstwa, granicy między sceniczną prawdą a fałszem, kreacją a rzeczywistością.

(Życie Warszawy)

Poznań - Sala Ziemi / MTP

Występują: Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek, Tomasz Karolak

Scenariusz i reżyseria: Mikołaj Grabowski

Czas trwania spektaklu: 85 minut, 1 przerwa

Telefoniczna rezerwacja biletów : 61 679 27 27

Rezerwacja mailowa : sprzedaz@sollus.pl

CENY BILETÓW:
Parter Premium - 150 zł
Parter Standard Plus - 130 zł
Parter Standard - 110 zł
Parter - 90 zł
Antresola - 50 zł