a

Festiwal Fabuły

2016-10-11 ( wtorek ) – 2016-10-15 ( sobota )
CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Nowy festiwal literacki odbył się po raz pierwszy w 2014 roku (impreza w założeniu ma charakter biennale). Festiwal Fabuły jest pokazem ważnych i reprezentatywnych zjawisk szeroko rozumianej prozy - nie tylko tej traktowanej zazwyczaj jako wysoko artystyczna, ale też eseju, biografii, reportażu, gatunków popularnych. Ważne jest zarówno spotkanie publiczności z wyrazistymi osobowościami artystycznymi, które posługują się rozmaitymi stylami i formami literackimi, jak i zderzenie ze sobą różnych sposobów opisu rzeczywistości i światopoglądów. Dzięki temu Festiwal Fabuły to przegląd kluczowych zjawisk literackich ostatniego czasu, który pozwala zobaczyć ważne wydarzenia współczesności nie tylko za pomocą języka szybkich newsów czy krótkich postów. Impreza skierowana jest do szerokiej publiczności, o czym przekonała już jej pierwsza niezwykle udana edycja festiwalu. Szczególne zaproszenie adresowane jest do młodzieży - studentów, licealistów, gimnazjalistów (lekcje żywej literatury w szkołach, warsztaty na UAM) oraz do dzieci (warsztaty literacko-plastyczne).
W pierwszej połowie 2016 roku odbyła się festiwalowa "przedakcja" (spotkania pod szyldem Festiwalu Fabuły z Włodzimierzem Kowalewskim, Ziemowitem Szczerkiem i Kristiną Sabaliauskaitė; warsztaty fabuły i stylu, które prowadził Filip Modrzejewski - redaktor z wieloletnim doświadczeniem, związany z wydawnictwem W.A.B.; ogłoszenie konkursu na opowiadanie). Główna odsłona FF zaplanowana jest w dniach 11-15 października 2016.
"Festiwal jest spotkaniem: odbiorców z autorami, pisarek i pisarzy ze środowiskiem literackim, krytykami. Festiwal to schadzka różnych stylów i rejestrów polszczyzny, światopoglądów, rozmaitych tradycji oraz nowych języków i sposobów opisu świata. Nikt nie jest lepiej przygotowany do rozmowy o świecie - i do zmiany świata! - od uważnego, wszechstronnego czytelnika". (Marcin Jaworski)
MARCIN JAWORSKI - kurator festiwalu
JOANNA PRZYGOŃSKA - koordynator programu
ZESPÓŁ:
MARIANNA JAWORSKA
KAROL FRANCUZIK
MARCIN MARKOWSKI - identyfikacja wizualna festiwalu

Program Festiwalu w załączniku.

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

oprac.LT

Program Festiwalu