komponowanie stroików

Jeśli interesują Cię nowości, piękne gatunki drzew czy krzewów, ciekawe kompozycje kwiatowe, oryginalne elementy dekoracyjne, rośliny doniczkowe i rabatowe, nasiona traw lub warzyw, pobyt na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, będzie prawdziwą przyjemnością.

Targi GARDENIA w Poznaniu to doskonała okazja do zakupu nowych narzędzi, sprzętu ogrodniczego, akcesoriów do nawadniania oraz elementów małej architektury ogrodowej. Do udziału w Targach zapraszamy fanów zieleni, wszystkie osoby spragnione wiosny oraz szukające inspiracji do ogrodowych czy balkonowych przestrzeni. Teren Targów Poznańskich tętnić będzie inspiracjami, niebanalnymi rozwiązaniami i innowacyjnymi pomysłami ze wszystkich kategorii ogrodniczych. GARDENIA to również okazja do tego, by przyjrzeć się najnowszym trendom ogrodniczym i nowinkom technologicznym.

Inspiracjom i pomysłom na efektywną aranżację zielonych przestrzeni sprzyjać będą warsztaty, pokazy i seminaria prowadzone przez wybitnych specjalistów. Wojtek Wardecki poprowadzi wyjątkowe warsztaty, podczas których wszyscy goście spragnieni nowych doświadczeń będą mogli utworzyć swój własny wariant lasu w żarówce. Po skończonej pracy, każdy będzie mógł zabrać dzieło do domu. Doświadczeniem w ogrodnictwie podzieli się także Marek Jezierski współtwórca programu "Rok w ogrodzie", który poprowadzi również kolejną edycję warsztatów "Ogród marzeń tworzony z pasją". Moc inspiracji czekać będzie też podczas "Rodzinnych warsztatów ogrodniczych", które poprowadzi Witold Czuksanow. Do udziału w nich zapraszamy całe rodziny. Ta atrakcja kierowana również do najmłodszych miłośników zieleni.

Wiele emocji wzbudzą także projektowane na żywo w ramach konkursu "Inspiracje-Aranżacje" ogrody pokazowe. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest "Zielone Marzenie".  Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Budowa aranżacji odbywa się w pierwszym dniu targów na oczach zwiedzających. Zwycięzców wyłoni publiczność w drodze głosowania.

Interesujący cykl warsztatów, prelekcji i wystąpień przygotuje dla zwiedzających Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Uczestnicy mogą liczyć na porady sadownicze, inspiracje w zakresie projektowania ogrodu, a także wykłady na temat glonów w oczkach wodnych. Ciekawie zapowiadają się też pokazy członków Federacji Arborystów Polskich, podczas których opowiedzą o zasadach BHP w trakcie prac arborystycznych oraz przedstawią rodzaje cięć i sposoby poruszania się w koronie drzewa. Nowością na tegorocznej GARDENII będzie pokaz cięcia róż rabatowych przygotowany przez Szkółkę ROSARIUM, która swój występ kieruje zarówno do profesjonalistów, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tymi pięknymi kwiatami. Warto również odwiedzić zieloną aleję, gdzie będzie można odpocząć podczas pobytu na Gardenii oraz strefę GRAND PRIX, w której odwiedzający zobaczą prezentacje najpiękniejszych roślin na nowy sezon 2019.

Bilety na Targi GARDENIA dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem portalu www.bilety.mtp.pl

Zobacz www.targigardenia.pl