Plakat. Na pomarańczowym tle zarys ludzkiej postaci.

3. Festiwal na Wolnym Powietrzu

2020-08-01 ( sobota ) – 2020-08-10 ( poniedziałek )
Poznań

Festiwal teatralny Na Wolnym Powietrzu powraca z trzecią edycją w dniach 01 oraz 7-10 sierpnia 2020. Hasło tegorocznego Festiwalu to "Wielka literatura w wielkim wymiarze". Forma oczywiście niezmienna - czyli teatru plenerowego - bezpłatnego i otwartego dla widzów...

PROGRAM:

1 sierpnia 2020, g. 21.00 - Murowana Goślina, Plac Powstańców Wielkopolskich

Teatr Biuro Podróży (Poznań) - CARMEN FUNEBRE                      

Spektakl powstał w trakcie wojny w Jugosławii. Inspiracją, a właściwie impulsem do jego stworzenia były nasilające się konflikty etniczne, wybuchy nacjonalizmów, przemoc, wzajemna wrogość oraz manipulacja nastrojami społecznymi, która podpaliła Bałkany. Podczas pracy nad spektaklem członkowie zespołu spotkali się z uchodźcami z Bośni. Ich relacje przyczyniły się do powstania uniwersalnych metafor opisujących los wygnańców. W przedstawieniu nielinearna historia rozgrywa się zarówno w planie realistycznym jak i metafizycznym.

7 sierpnia 2020, g. 21.00 - Stara Rzeźnia, ul. Garbary 101

Teatr A Part (Katowice) - FAUST

"Faust" jest autorskim widowiskiem Teatru A Part dotykającym kwestii kruchości, trudu i tajemnic ludzkiej egzystencji w kontekście towarzyszących jej popędów i emocji. Przedstawienie jest osnute na kanwie mitu faustycznego i nawiązuje do wątków zawartych w dwóch najsłynniejszych dziełach faustowskich: "Tragicznych dziejach doktora Faustusa" Marlowa i "Fauście" Goethego, nie jest jednak adaptacją znanych literackich pierwowzorów. 

8 sierpnia 2020, g. 21.00 - Stara Rzeźnia, ul. Garbary 101

Teatr KTO (Kraków) - ŚLEPCY

Ślepcy, monumentalne widowisko plenerowe Teatru KTO, w 10 lat po premierze, w roku, w którym pandemia koronawirusa zatrzymała świat, jest jeszcze bardziej dotkliwym zwierciadłem, w którym odbijają się współczesne mechanizmy nieracjonalnych wyborów, strachu, nieuczciwości i dezinformacji.

9 sierpnia 2020, g. 19.00 - Stara Rzeźnia, ul. Garbary 101

KLASYCY NA ULICY - spotkanie z prof. Juliuszem Tyszką oraz prof. Joanną Ostrowską autorami książki "Klasycy na Ulicy". Promocja książki.

9 sierpnia 2020, g. 21.00 - Stara Rzeźnia, ul. Garbary 101

Teatr Biuro Podróży (Poznań) - SILENCE/ CISZA W TROI

Teatr Biuro Podróży znany ze swojego legendarnego spektaklu plenerowego "Carmen Funebre", pokazującego okrucieństwa wojny, po raz kolejny mierzy się z tym tematem...

10 sierpnia 2020, g. 21.15 - Koziegłowy, boisko Szkoły Podstawowej

Teatr Biuro Podróży (Poznań) - ŚWINIOPOLIS

Na pewnej świńskiej farmie wszystko jest pozorem. Ta prosta opowieść o małych świnkach wychowywanych i edukowanych przez dorosłe świnie jest echem Orwellowskiego "Folwarku zwierzęcego"...

Wstęp wolny.

Liczba widzów ograniczona ze względu na wymogi sanitarne do pobrania tutaj.
Organizatorzy proszą o przybycie 45 minut przed rozpoczęciem spektakli z wypełnionymi oświadczeniami "contact tracing" (wzór do pobrania ).

Inne szczegółowe informacje

opr.sw