Baner festiwalu Malta. Wielokolorowy baner na którym między innymi widzimy twarz posąga z ludzkimi oczami.

Finałowy, piąty krok letniego festiwalu Malta odbędzie się między 20 a 30 sierpnia. W programie m.in. Teatr Dramatyczny z Wałbrzycha, debata na pl. Wolności z udziałem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz instalacja z Instytutem Goethego Znikający mur, powrót Hamleta w reż. Mai Kleczewskiej, koncerty Enchanted Hunters i Tropical Soldiers in Paradise, spacery z mapami sentymentalnymi Dębca i Głównej, rzeźbienie w glinie upamiętniające ludzi budujących jezioro Rusałka, premierowe akcje młodzieży regenerujących Ziemię, eksperymenty i wystawy Generatora Malta w opuszczonej pływalni Olimpia wokół tematu Woda jest tobą. Poznaj szczegóły programu. To naprawdę już ostatnie wydarzenia, bądźcie z Maltą w czasie zarazy do końca!
Mobilny teatr zatrzyma się 20 sierpnia w Parku Wieniawskiego z muzycznym spektaklem Piosenki na koniec świata w reż. Macieja Podstawnego. Dwie ostatnie debaty Forum odbędą się 21 i 29 sierpnia: w Fundacji Malta o demokracji w kryzysie porozmawiają Adam Bodnar, prof. Dorota Piontek, Jarosław Kuisz, a na pl. Wolności o Sztuce wobec ideologii dyskutować będą Agnieszka Holland, Adam Michnik, Alicja Biała, dr Wojciech Marchwicki, Adam Klepczyński i Michał Merczyński. Debaty będą transmitowane także w sieci, poprowadzi je dziennikarka TOK FM Karolina Lewicka.
Sierpień w Poznaniu należy do artystów i artystek Generatora Malta. To czas podsumowań i premier ich projektów, w których na różne sposoby zajmowali się hasłem Woda jest tobą. Kuratorka Joanna Pańczak wraz z koordynatorami programu Joanną Spychałą, Mateuszem Nowackim, Sonią Borkowicz oraz Patrykiem Moszką zapraszają do przestrzeni nieczynnej pływalni Olimpia przy ul. Taborowej na finałową wystawę Woda jest tobą - efekty swojej pracy zaprezentują: Kolektyw Nurkowy Bojka, Pamela Bożek, CUKRY, Maria Ornaf i Zuzanna Zachara-Hassairi, Ola Juchacz, Mateusz Kowalczyk, Daria Mielcarzewicz, Małgorzata Myślińska oraz Kolektyw Przepływ. Dawid Dąbrowski i Evgeniia Klemba przywrócą wodę w tym nieczynnym basenie przy użyciu hydrofonu, kwadrofonicznego systemu audio i projekcji wideo już 21 sierpnia. Pascal Marquilly i Gustavo Carvalho zaprezentują na mecie toru regatowego Jeziora Malta film inspirowany twórczością Tadeusza Kantora z koncertem fortepianowym na żywo. Sara Alavi opowie historię jeziora Rusałka i budujących go osób podczas instalacji Rusalka's Tales. Młodzi aktywiści i artystki z poznańskich liceów pod opieką kuratorską Agnieszki Różyńskiej przedstawią serię działań o ludzkiej odpowiedzialności za przyszłość Ziemi z perspektywy wody - zapraszają na pokaz filmu, koncert, spektakl oraz performans miejski. Na koniec, Zielona Grupa i Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury zabiorą publiczność na spacery śladami map sentymentalnych Głównej oraz Dębca - na fyrtlach zagrają Enchanted Hunters oraz Tropical Soldiers in Paradise. Zapraszamy także z Teatrem Polskim w Poznaniu na pokazy Hamleta w reż. Mai Kleczewskiej w Starej Rzeźni oraz do odwiedzenia instalacji interaktywnej Instytutu Goethego, która stanie na pl. Wolności między 24 a 27 sierpnia.

Harmonogram wydarzeń w załączniku.

_
akt.LT

Załącznik