Poznań City Center

Poznań City Center wraz z Komendą Miejską Policji w najbliższą niedzielę (13 listopada), w godz. 9.00 - 13.00, organizują bezpłatną akcję znakowania rowerów w ramach programu "Poznański Rower - Bezpieczny Rower".

Przed wejściem głównym do Poznań City Center, każdy mieszkaniec Poznania i powiatu będzie miał możliwość bezpłatnego oznakowania swojego roweru. Zostanie on sfotografowany i zarejestrowany w policyjnych bazach. Zarejestrowanie roweru w Programie "Poznański Rower - Bezpieczny Rower" zminimalizuje ryzyko jego kradzieży. Akcję poprowadzą funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań-Wilda i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Policjanci przeprowadzą również akcję informacyjną, skierowaną do seniorów, dotyczącą przestępstw na tzw. "legendę". Przekazane informacje dotyczyć będą sposobów wyłudzania pieniędzy przez osoby podszywające się pod członków rodziny.

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - narzędzie, które ma usprawnić pracę policji. Aplikacja uruchomiona we wrześniu przez Komendę Główną Policji daje możliwość anonimowego zgłoszenia informacji o przestępstwach i wykroczeniach, które nie wymagają bezpośredniej reakcji policji.