a

Spotkanie autorskie - Kazik & Kwartet ProForma

2017-10-06 ( piątek )
18:00
Sala wydarzeń, empik Megastore Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

Spotkanie z Kazikiem oraz Kwartetem ProForma. Okazją do wydarzenia jest ostatnie wydawnictwo grupy  Tata Kazika kontra Hedora. Płyta zawiera utwory do tekstów poety Stanisława Staszewskiego, ojca Kazika, nawiązuje do płyt Kultu Tata Kazika z 1993 roku i Tata 2, która ukazała się w 1996 roku. Utwory na krążku mają różnorodny charakter - od nastrojowych ballad do mocnych rockowych brzmień.

Kwartet ProForma to wyjątkowy, pięcioosobowy kwartet. Zespół zaczynał karierę od wykonywania piosenek Jacka Kaczmarskiego, z czasem wzbogacał repertuar o piosenki innych autorów, a także własne, do wierszy Stanisława Staszewskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, do tłumaczeń tekstów Nicka Cave'a i Toma Waitsa. Cechą charakterystyczną KPF są bogate aranżacje i brzmienie, w którym dużą rolę oprócz instrumentarium podstawowego grają również kontrabas, akordeon, mandolina i instrumenty perkusyjne. Zainteresowania i temperament muzyczny sytuują Kwartet ProForma gdzieś pomiędzy krainą łagodności a black metalem, z uwzględnieniem wszystkich odcieni pośrednich.

W marcu 2012 roku Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego. Ten - w zamierzeniu jednorazowy projekt - zaowocował powstaniem formacji Kazik & Kwartet ProForma, nagraniem i wydaniem w 2015 r. dwupłytowego albumu Wiwisekcja oraz w 2017 r. kolejnego, Tata Kazika kontra Hedora.

Wstęp wolny.

_
opr.LT

Baner