Okładka książki

Zamkowy Klub Książki: Buntowniczki. Niezwykłe życie Mary Wollstonecraft i jej córki Mary Shelley

2019-12-19 ( czwartek )
18:00-20:00
CK Zamek, Księgarnia Bookovski, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Spotkanie wokół książki "Buntowniczki. Niezwykłe życie Mary Wollstonecraft i jej córki Mary Shelley" Charlotty Gordon (Wydawnictwo Poznańskie).

Moderatorka rozmowy: Paulina Surniak, tłumaczka książki.

Nagrodzone prestiżową National Book Critics Circle Award "Buntowniczki" przedstawiają porywającą historię dwóch niezwykłych kobiet, Mary Shelley, autorki kultowego Frankensteina, oraz jej matki, Mary Wollstonecraft - angielskiej prekursorki feminizmu.
Obydwie zyskały sławę jako pisarki, pokochały błyskotliwych, acz trudnych do zniesienia mężczyzn i wychowywały samotnie nieślubne dzieci. Obie żyły na wygnaniu, musiały walczyć o swoją pozycję na świecie, a przy tym przełamywały po kolei wszystkie możliwe konwencje - Wollstonecraft ganiała piratów po Skandynawii i pożeglowała do Paryża, by wziąć udział w Wielkiej Rewolucji, natomiast Shelley uciekła z domu łodzią rybacką z żonatym mężczyzną oraz stawiała czoła neapolitańskim bandytom.
A co być może najważniejsze - obydwie głosiły, że prawa i przywileje kobiet powinny być ważne dla wszystkich.

Na kartach tej niesamowitej i odkrywczej biografii spotykają się dwie wizjonerki, którym nie dane było się poznać, ale mimo to pozostawiły po sobie wspólne, ogromne dziedzictwo. Jako pisarki, myślicielki i kobiety.
Paulina Surniak - redaktorka inicjująca w Wydawnictwie Poznańskim, wykładowczyni literatury angielskiej, tłumaczka. Absolwentka filologii angielskiej i Polskiej Szkoły Reportażu. Od 2007 roku prowadzi blog Miasto Książek, który trzykrotnie znalazł się w finale konkursu Blog Roku.

Wstęp wolny.

Zobacz ckzamek.pl