Tarcza herbowa z wpisanymi dwoma kluczami. Przed tarczą szarfa z napisem "PoPoznaniu.pl".

Vademecum architektoniczne - bezpłatne spacery z przewodnikiem PoPoznaniu.pl

2021-08-29 ( niedziela )
18:00
Początek na Starym Rynku przed ratuszem

W wielu przypadkach celem wyjazdów turystycznych jest chęć obcowania z wybitnymi dziełami architektury. Takich naturalnie nie brakuje również w Poznaniu. Ale przewodniki turystyczne często są naszpikowane specjalistycznym, trudno zrozumiałym słownictwem. Jak odnaleźć się wśród gzymsów, ryzalitów, portyków, wolut i gargulców? Jak odróżnić pilaster od lizeny? Jak rozpoznać boniowanie? Może warto przećwiczyć w poznańskich, bliskich sercu, fyrtlach ten fachowy język, by śmiało stawić czoła gąszczowi architektonicznych określeń podczas dalszych podróży...?

_

Grupa Przewodników PoPoznaniu.pl zaprasza na wycieczkowe zakończenie wakacji: akcję PoPoznańskie Lofry. Na ostatni tydzień sierpnia przygotowano 7 spacerów, które będą odbywać się codziennie.

Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.
Przypominamy, że spacery odbywają się w czasie stanu epidemii. W celu zapewnienia komfortu wszystkim uczestnikom spaceru zadbajmy o utrzymanie odpowiedniego dystansu od osób, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. Prosimy też o rezygnację z udziału w wydarzeniu w przypadku pojawienia się objawów infekcji.

Załącznik