Grafika: na niebieskim tle u góry napis Albert Albertson, niżej rysunek chłopca, który szeroko się uśmiecha, w obu rękach trzyma lody, a w lewej dodatkowo pomarańczowy balon z napisem "50 lat w Szwecji, 10 lat w Polsce".

Biblioteka Na Rowerze z Zakamarkami - Baw się z Albertem! - spotkanie dla dzieci

04.08.2022
11:00

Spotkanie dla dzieci (+3) wokół książek o Albercie Albertsonie, które w Polsce wydaje Wydawnictwo Zakamarki.

Albert Albertson mieszka w bloku na osiedlu z tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.
W 2022 roku obchodzimy podwójne okrągłe urodziny Alberta (50 lat w Szwecji, 10 lat w Polsce). Historie wymyślone i zilustrowane przez Gunillę Bergström szybko zdobyły popularność i nie tracą na swej aktualności, jej bohater stał się kultową postacią literatury dziecięcej, znaną na całym świecie. W Polsce również podbiły serca czytelników, Wydawnictwo Zakamarki wydało już 19 tomów, a w tym roku ukażą się kolejne trzy! W związku z jubileuszem Zakamarki przygotowały na 2022 rok wystawy, konferencje, konkursy, warsztaty dla dzieci i pedagogów. Informacje pojawiają się na bieżąco na FB oraz www.zakamarki.pl.
Biblioteka na rowerze to wakacyjne plenerowe warsztaty dla dzieci. Spotykamy się w parku, mamy dla Was zabawy skupione wokół wybranych tytułów i mnóstwo książek, które przywozimy specjalnie skonstruowanym rowerem.

prowadzenie: Natalia Adamczyk
Park im. H. Wieniawskiego , wstęp wolny

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc  wydarzenie skierowane jest do odbiorców indywidulanych (CK Zamek nie przyjmuje grup zorganizowanych).