Na zdjęciu członkowie zespołu.

Mariusz Kwaśniewski na żywo: Lunatycy Martwej Dyskoteki oraz Superhive

2021-12-07 ( wtorek )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Kategoria: Muzyka

Dwa koncerty i dwie rozmowy z wykonawcami, prowadzone przez poznańskiego dziennikarza Mariusza Kwaśniewskiego. Dużo dobrej muzyki i interesujące rozmowy - wszystko rejestrowane i emitowane w radiu Afera. Tym razem zaprezentują się Lunatycy Martwej Dyskoteki oraz Superhive.

Lunatycy Martwej Dyskoteki to nowa zimna fala polskiego rocka, którą można usłyszeć między innymi na antenach poznańskiego Radia Afera 98,6 FM czy Radia Nowy Świat oraz wielu poznańskich salach koncertowych. Poznańscy muzycy spotykają się z porównaniami - od Brygady Kryzys, poprzez Kult, czy Siekierę, aż po Republikę. Pomimo początkowych inspiracji zespół wypracował własne brzmienie. Melodyjne, często orientalizujące gitary, świetnie pracująca sekcja rytmiczna i operowanie dysonansem to domena grupy. Wszystko to łączy głos wokalisty, który śpiewa o sprawach istotnych dla dorosłego, a wciąż niedojrzałego trzydziestolatka. Robi to z emocjami. Znudzenie, poirytowanie, rezygnacja, maniakalność zmieniają się jak w kalejdoskopie.
Założyciele grupy opowiadają, że celem jest odreagowywanie traum, których doświadczamy w dobie globalnego kryzysu. W ten sposób zaplanowane są występy grupy. Koncerty Lunatyków Martwej Dyskoteki to połączenie szamańskiego seansu ze zbiorową terapią i happeningiem.

Bilety - 10 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/