z

Cały Poznań ukulele!

04.08 – 05.08.2017

Estrada Poznańska zaprasza na pierwsze takie wydarzenie w stolicy Wielkopolski. Dwudniowe miejskie muzykowanie na ukulele pozwoli zaplanować pierwszy sierpniowy weekend pod znakiem dobrej i przyjemnej dla ucha muzyki.

Cały Poznań Ukulele rozpocznie się w piątek 4 sierpnia. Tego dnia muzycy będą pojawiali się w różnych dzielnicach, dzięki czemu muzyka ukulele zabrzmi w całym mieście. Wykonawcy będą grać dla przechodniów na ulicach, dla klientów na ryneczkach i dla odpoczywających w parkach. Wieczorem odbędą się mini występy na ukulele w kilku poznańskich klubach oraz tzw. open mic w klubie festiwalowym na dziedzińcu Estrady Poznańskiej. O godzinie 17:00 PPNOU - Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele prosto z wieży ratuszowej na Starym Rynku zagra wariację w temacie miejskiego hejnału na cztery ukulele. Tego nie można przeoczyć.

W sobotę organizatorzy zapraszają na dziedziniec Urzędu Miasta. Tam odbędą się koncerty oraz warsztaty nauki na ukulele. Zagrają m.in. Ukulelelove Łejery, Polish Ukulele, Burzol i Kelen, Rita Braga, Tomek Grdeń, Zagi, Professor Peter, Piotr Scholz/Michał Francuzik, UkulelebOboys i PPNOU. Planujemy także stworzenie największej ukulelowej orkiestry w kraju, która połączy wszystkich wykonawców oraz publiczność biorącą udział w festiwalu.
Terminy i czas wydarzeń:

  • 4 sierpnia 2017r. w godzinach 12:00 do 24:00 - Cały Poznań
  • 5 sierpnia 2017 r. w godzinach 12:00 do 22:00 - Dziedziniec Urzędu Miasta
  • 5 sierpnia 2017 r. w godzinach 22:00 - 24:00 (klub festiwalowy - Estrada Poznańska ul. Masztalarska 8).

Szcegółowy program w załączniku.

opr.sw

Załącznik

Zobacz www.estrada.poznan.pl/