Beata Pater

Koncert - Beata Pater: Fire Dance

2017-10-23 ( poniedziałek )
20:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Koncert promujący najnowszą płytę mieszkającej w USA wokalistki polskiego pochodzenia. Album "Fire Dance" przez recenzentów magazynu "DownBeat" został nagrodzony czterema gwiazdkami!

Beata Pater urodziła się w Polsce, studia skończyła w Anglii, a potem przeprowadziła się do Japonii, gdzie pracowała jako nauczyciel skrzypiec w szkole Yamahy, była muzykiem sesyjnym w Sony oraz - oczywiście - śpiewała jazz. W 1996 roku przeniosła się do Kalifornii i poświęciła karierze wokalnej.
Kluczowym elementem "Fire Dance" jest mistrzowskie użycie ścieżek głosowych. W niektórych fragmentach współgra ze sobą aż 16 różnych ścieżek - od basu do sopranu. Wszystkie zostały nagrane przez Beatę Pater w starym, dobrym stylu - bez technologicznych skrótów i sztuczek!

"Beata Pater nie wypowiada ani słowa w 11 piosenkach na »Fire Dance«, decydując się za to na intrygujące wokalizy. Ten bardzo śmiały wybór się opłacał. Mieszkająca w Kalifornii Pater, dogrywa każdy z 16 głosów w swoich utworach, tworząc unikalny chór jednej kobiety. Wypełnia przestrzeń muzyką arabską, północno-afrykańską i europejską, przedstawiając chociażby ekspresyjne pieśni ludowe. (...) Obdarzona sopranem Pater genialnie obniża swój głos do basu, mistrzowsko śpiewa staccato."
Bob Protzman "DownBeat"

"Pater nie śpiewa żadnego słowa, ale wydawane przez nią dźwięki tworzą niezwykle wyrafinowany, wręcz pierwotny w swojej formie, jej własny język."
Mike Greenblatt "Aquarian Weekly"

"Beata to jaśniejący talent wokalny.. i możesz być pewien, że przebywasz w towarzystwie prawdziwego mistrza."
Dick Metcalf "Improvijazzation Nation"

"Po prostu doskonałe. Beata Pater i kompozytor Alex Danson wspólnie stworzyli w pełni zintegrowaną, interesującą, melodyjną i dobrze przemyślaną muzyczną całość."
John Sanders "Bebop Spken Here"

Bilety w cenie 50 zł (siedzące).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: