x

Lech Janerka - koncert

2018-10-05 ( piątek )
20:30
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Kategoria: Muzyka

Lech Janerka to jeden z najbardziej szanowanych muzyków na polskiej scenie. Artysta nie pojawia się w świetle reflektorów, funkcjonuje poza kolorowymi magazynami i dużymi rozgłośniami radiowymi, słychać o nim rzadko, a jednak jego płyty są zawsze z niecierpliwością oczekiwane przez grono oddanych fanów, których wokół siebie przez lata artysta zgromadził. 
W latach 80. Janerka zaznał smaku popularności z zespołem Klaus Mitffoch, który nagrał wielki wówczas przebój "Jezu jak się cieszę". Muzyk przyznał później, iż nagranie tego utworu było największym błędem formacji. Album Klausa ("Klaus Mitffoch) dziś jest uważany za jeden ze sztandarowych przedstawicieli rocka lat 80. 

Artysta grywał koncerty po Polsce ze swoim zespołem, na które ściągała rzesza oddanych mu fanów. Prowadził również program muzyczny we wrocławskim radiu, był felietonistą magazynu "Tylko Rock". Jest też autorem muzyki do filmów "Chcę mi się, wyć" Jacka Skalskiego, "Obcy musi fruwać" Wiesława Saniewskiego, a jego kompozycje można usłyszeć także w filmie "Czyż nie dobija się koni?". Warto dodać, że wyjątkowe teksty Lecha Janerki ukazały się w formie jednego tomiku ("Texty Janerka") nakładem wrocławskiego Wydawnictwa Via Nova. 

Lech Janerka jest laureatem Fryderyka w kategoriach "Płyta alternatywna" i "Autor roku", a młodsza publiczność może go kojarzyć z krążkiem "Plagiaty" (2005), promowanego singlem "Rower".

Bilety w cenie:

  • 59 zł (I pula - wyprzedane)
  • 65 zł (II pula - wyprzedane)

opr.sw

Zobacz bluenote.poznan.pl/