Zdjęcie przedstawiające trzech mężczyzn grających na instrumentach na scenie klubu Blue Note

Polski Dzień Bluesa 2020: Stara Szkoła, Skołowani i Pokój Numer 3 - koncert

2020-09-05 ( sobota )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Kategoria: Muzyka

Zespół Stara Szkoła istnieje od 2010 roku. Utworzyła go przyjacielska grupa facetów, wtedy po pięćdziesiątce - dla większości to pierwszy muzyczny zespół. Panowie grają własne kompozycje, których ważnym aspektem są niebanalne, budzące refleksje, autorskie teksty. Trudno określić styl tej muzyki balansujący pomiędzy blues - rockowymi, a w przypadku płyty "Coraz bliżej", rock - bluesowymi brzmieniami.

Skołowani to zespół, który powstał w 2013 roku, a jego idea narodziła się w Centrum Niezależnego Życia Sajgon w Ciechocinku. Tworząc nostalgiczne ballady i rockowe riffy, Skołowani umiejętnie łączą różne style muzyczne, czego dowodem jest świetnie przyjęta debiutancka płyta "Wieczny chłopiec", która uzyskała status najlepszej płyty bluesowej 2017 roku w plebiscycie opiniotwórczego portalu bluesonline.pl.

Pokój Numer 3 to młoda, dynamiczna formacja, swobodnie obracająca się w kręgach rock'n'rolla. Zespół powstał w Bydgoszczy w 2015 roku i to właśnie w tym mieście rozpoczęła się jego błyskotliwa kariera. Do roku 2017 muzycy zdążyli bowiem wydać dwa single oraz płytę zatytułowaną Pusty zamek (wytwórnia Metal Mind Productions 2016). W lutym 2019 Pokój Numer 3 zaprezentował drugi album Nie Płynie Czas (wytwórnia Flower Records). Muzycy mają już na koncie wiele udanych koncertów w Polsce i za granicą. Współpracowali z muzykami takimi jak Sebastian Riedel, Jerzy Styczyński, Leszek Winder, czy John Clifton.

Bilety - 30 zł.

opr.sw

Zobacz bluenote.poznan.pl/