Podstawowe informacje o koncercie zawarte w artykule. Zdjęcia muzyków.

Koncert Gritt Ensemble na Taste Music Festival

2022-05-28 ( sobota )
19:00
Przystań Sztuki - plac między Concordia Design a biurowcem Bałtyk oraz Concordia Taste, Poznań

Kategoria: Muzyka Seniorzy

Wydarzenie odbędzie się w Przystani Sztuki - placu między Concordia Design a biurowcem Bałtyk oraz Concordia Taste.

Tegoroczna edycja - Taste Music Festival będzie skupiać się na zmyśle słuchu. Tym razem uczestnicy będą mogli posmakować muzyki zarówno biorąc udział w koncercie, jak i uczestnicząc w ofercie warsztatowej - zgłębiając wiedzę na temat np. powstawania instrumentów.

28 maja podczas festiwalu wystąpi zespół Grit Ensemble. Artyści zaprezentują projekt "Komeda Deconstructed". Utwory Krzysztofa Komedy w interpretacji poznańskiej formacji jazzowej to przestrzeń dialogu z artystą, w którym nie brakuje miejsca na improwizację.

Grit Ensemble powstał w 2013 roku jako efekt wspólnej inicjatywy studentów, absolwentów i wykładowcy poznańskiej Akademii Muzycznej. Wraz z liderem - kontrabasistą Patrykiem Piłasiewiczem - stworzono interesujący kolektyw improwizatorów zafascynowanych muzyką Krzysztofa Komedy. W obszarze zainteresowania zespołu znalazły się mniej znane kompozycje Komedy oraz ich współczesne interpretacje obejmujące zarówno klasyczną, jazzową balladę, jak i formy mainstreamowe, free jazz a nawet elektroniczny eksperyment.

Poznańska formacja Grit Ensemble wprojekcie "Komeda Deconstructed" traktuje jazz Komedy jako kreatywny eksperyment, którego strukturą jest współczesny język muzyczny a punktem odniesienia kompozycje wybitnego Wielkopolanina. Utwory Krzysztofa Komedy w interpretacji poznańskiej formacji jazzowej to przestrzeń dialogu z artystą, w którym nie brakuje miejsca na improwizację.

Koncert jazzowy na Przystani Sztuki to nie tylko spotkanie z poznańskimi jazzmanami i historią Krzysztofa Komedy, ale przede wszystkim muzyczna podróż po dźwiękach i improwizacji w muzyce, która może nas zaprowadzić w zupełnie nowe miejsca
Wstęp za darmo!

Zobacz www.facebook.com/events/693359738606690