j

Poznań Game Jam to maraton tworzenia gier komputerowych, który od 6 lat gromadzi zainteresowanych tą tematyką programistów, grafików, projektantów i muzyków w styczniowy weekend. To wyjątkowe wydarzenie gdzie kilkuosobowe zespoły, często zebrane na miejscu z osób które właśnie się poznały, w 48h spróbują stworzyć prostą, ale działającą grę.

W Poznaniu odbędzie się 48h już szósta edycja tego wydarzenia. Ponownie ugości go Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej w swoim Centrum Wykładowym i Bibliotece Technicznej na Piotrowie.
Maraton odbywa się w ramach globalnego wydarzenia Global Game Jam. Tegoroczna edycja odbędzie się w 705 miejscach na świecie. Ludzie na całym świecie, w tym samym czasie będą tworzyć gry na zadany temat. Tematy jamu są różne. Na przykład w 2015 roku  tematem było zdanie "To co teraz zrobimy?", które okazało się bardzo trudne dla uczestników, a dla odmiany w roku 2013 tematem był dźwięk bijącego serca, który zainspirował wiele ciekawych pomysłów.
Ważnym efektem Jamu, są te gry, których rozwój jest później kontynuowany przez ich twórców, aż w końcu zostają komercyjnie wydane. Możemy pochwalić się kilkoma takimi grami z zeszłorocznej edycji. Jest to możliwe między innymi dla tego, że to dwudziestoczterogodzinne szaleństwo pozwala wypróbować zupełnie nowe idee, stworzyć działający prototyp udawadniający, że dany pomysł na grę ma sens. Bardzo ważnym czynnikiem jest też wymiana doświadczeń w zespołach. Często spotykają się ludzie pracujący na różnych technologiach, różnymi narzędziami, na co dzień pracujący w innych firmach czy nawet branżach. Albo wręcz studenci współpracują z praktykami z doświadczeniem branży.

Poznań Game Jam organizuje Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej. W gościnnych salach Centrum Wykładowego na Piotrowie czeka wszystko czego uczestnicy będą potrzebować: miejsce do pracy, monitory do przyniesionych laptopów, a nawet całe komputery, internet. Dla uczestników będzie też pizza i przekąski, dzięki wsparciu sponsorów firm Paymentwall i Ciber.

Wydarzenie jest bezpłatne. Mile widziana wcześniejsza rejestracja na: http://globalgamejam.org/2017/jam-sites/poznan-global-game-jam

ale organizatorzy nie zamierzają przed nikim zamykać drzwi. Wydarzenie jest też otwarte dla widzów, przede wszystkim otwarcie w piątek od 14:30, gdzie wygłoszone zostaną wykłady o tworzeniu gier oraz zamknięcie w niedzielę o 14:30 gdzie zaprezentowane zostaną stworzone gry i wyłonieni zwycięzcy.

Więcej informacji

opr.sw