Logo PPNT: kolorowe litery PPNT i pojazd.

Atrakcje w Laboratorium Wyobraźni - 28 marca ODWOŁANE

2020-03-28 ( sobota )
Laboratorium Wyobraźni, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Kategoria: Inne Oświata Dziecko

Warsztaty fizyczne o tajnikach przewodzenia, w trakcie których uczestnicy stworzą domowe latarki oraz warsztaty z robotyki, w trakcie których zbudują łaziki marsjańskie.

Pojedyncze atrakcje  (do wyboru):

- Experymentarium: Przewodzenie ma znaczenie Czy z nieprzewodzących materiałów może powstać przewodnik prądu? Jak najłatwiej zdefiniować prąd? Czy woda zawsze jest przewodnikiem? Na te i wiele innych pytań znajdzie się odpowiedź na najnowszych warsztatach o elektryczności. Uczestnicy będą obalać mity o przewodzeniu, sprawdzą, jakie substancje przewodzą prąd, a także spróbują skonstruować własne latarki!

- Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana "ciemnia", która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.

- Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu uczestnicy wybiorą się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2

Termin: sobota, 28 marca

Godzina rozpoczęcia: 13:30, 15:00

Czas trwania: 1h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2020-03-28

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/