Plakat

W Palmiarni Poznańskiej dziś ogłoszony został konkurs fotograficzny, połączony z obchodami 110 rocznicy powstania. To doskonała okazja, by pobudzić kreatywność i... spróbować swoich sił w fotografii! Wszyscy, bez względu na wiek zaproszeni są do udziału w konkursie.

Palmiarnia Poznańska w tym roku obchodzi 110 rocznicę powstania. Od tego momentu obiekt zmieniał się wielokrotnie i był świadkiem wielu wydarzeń. Obecnie wielu poznaniaków wiąże swoje wspomnienia z wizytami w Palmiarni,a co niektórzy wracają nieraz i traktują Palmiarnię jako stałe miejsce odwiedzin. Fotografie odwiedzających i uczestników konkursu pozwolą uwiecznić aktualny moment w historii.

Tak zwana pierwsza Palmiarni powstała w 1911 roku, o powierzchni 534 m2. Składała się z części centralnej, w której prezentowano palmy oraz dwóch skrzydeł, przeznaczonych do kolekcji kaktusów i roślin tropikalnych. Ponowne otwarcie Palmiarni miało miejsce w 1946 roku, po tym jak obiekt został zniszczony w trakcie wyzwalania Poznania. W roku 1978 zapadła decyzja o zamknięciu Palmiarni ze względu na zły stan techniczny. Otwarcie Palmiarni w obecnym kształcie miało miejsce w 1992 roku.

Najważniejsze wydarzenia z historii Palmiarni zostały przedstawione na stronie Palmiarni Poznańskiej

Nagrodą główną w konkursie jest Aparat Instax mini 11.

Na prace konkursowe czekamy do 31.08.2021 r. pod adresem mailowym konkursy@palmiarnia.poznan.pl

Regulamin, formularze zgłoszenia oraz wszystkie wymagane dokumenty dostępne są na stronie internetowej Palmiarni Poznańskiej

Zobacz www.palmiarnia.poznan.pl/pl/