Plakat ze zdjęciem Miuosha i okładką płyty. Po lewej białe napisy informujące o wydarzeniu, pomarańczowe tło.

W Dniu Polskiej Muzyki gościem spotkania z cyklu Premiera online będzie Miuosh. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska, a okazję stanowi premiera albumu "Pieśni Współczesne", czyli wspólny album Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" i Miuosha. To projekt przełomowy, w którym potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystającą z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna.

Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które to jednak śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych "Śląskowi". Podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie niezapominającymi o szacunku dla tradycji.

"Pieśni współczesne" reinterpretują historie, które można było usłyszeć już w tradycyjnym repertuarze Zespołu "Śląsk". W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii. Wykonywane są przez najlepszych i najciekawszych wokalistów współczesnej muzyki rozrywkowej i klasycznej w Polsce (Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Miuosh, Jakub Józef Orliński czy duet Kwiat Jabłoni) z towarzyszeniem chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Projekt angażuje łącznie ponad 140 muzyków i wykonawców.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empik.com. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com