a

Wystawa współczesnej sztuki japońskiej - A-21 International Art Exhibition

08.07 – 14.07.2016

A-21 INTERNATIONAL ART EXHIBITION to międzynarodowa artystyczna organizacja japońskich artystów zgromadzonych głównie w rejonie Kansai - gdzie głównym ośrodkiem jest Osaka. Od roku 2000 grupa stała się częścią życia artystycznego Europy, gównie Polski także  Niemiec, Francji, Anglii. Większość projektów posiada honorowy patronat Ambasad: Japońskiej w Polsce oraz Polskiej w Japonii.
Wyjątkowość grupy A-21 to jest to, iż celebruje tradycyjne metody twórczości: artyści sami produkują własny papier ryżowy, własne pigmenty, tusze, ceramikę, której technologia kwitnie od tysięcy lat. Motto artystów zrzeszonych w A-21 to wyświetlić serca Japończyków i odzwierciedlać korzenie starej japońskiej kultury - 1000 lat do współczesności. Odbiorca może oczekiwać przedstawienia bardzo szczególnej japońskiej wrażliwości ludzi co do pracy i wytworów rąk, co jest bardzo wyjątkowe w dzisiejszym świecie.
Pierwszą wystawę grupy A-21 zainicjowała Katarzyna Kujawska-Murphy w 2000 roku i współtworzyła obustronną wymianę środowisk artystycznych polskich i japońskich trwających do dzisiaj, w tym rezydencje w Uniwersytecie Sztuki UAP w Poznaniu.

Kuratorami wystawy są: Tomio Matsuda i Katarzyna Kujawska-Murphy.

Wstęp wolny.

oprac.LT

Zaproszenie