Na fotografi Xue Jianga widzimy dwie siedzące na tapczanie kobiety, które włosami zasłoniły swoje twarze. Zdjęcie czarno białe.

Fake New - premiera ZINa & wystawa fotografii cz.I

06.03 – 27.03.2021

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami wystawa będzie nieczynna w okresie od 20.03 do 09.04.2021.

Fotografie prezentowane w ZIN zostały wybrane przez Franka Ammera i Agatę Połeć z Przestrzeni Roboczej w ramach FAKE NEW OPEN CALL, za wystawę odpowiedzialna jest Anka Gregorczyk z FOTSPOT i Galerii Centrala

"Co łączy Donalda Trump'a, inteligentną lodówkę, pracę zdalną, 5G i mikroplastik?Dynamiczne zmiany technologiczne, środowiskowe i społeczne oraz związana z nimi ilość docierających do nas informacji sprawiają, że coraz trudniej ocenić co jest prawdziwe, a co fałszywe. W kontrze do faktów popartych naukowo pojawiają się nowe teorie, których nie
potrafimy zweryfikować. Fabrykowanie informacji i rozpowszechnianie nawet najbardziej irracjonalnych teorii stało się dziecinnie łatwe. Jak na nie reagować? Czy powinniśmy je zwalczać, przeciwstawiając im fakty, demaskować je, cenzurować, a może wyśmiewać i bagatelizować? Czy pozostawione same sobie staną się w końcu częścią "nowej normalności"?

Prezentujemy prace ośmiorga twórców i twórczyń, którzy tworzą lub demaskują fałszywe narracje; interpretują współczesną definicję "normalności" albo "nowej normalności", poruszają tematykę fake newsów, teorii spiskowych, wirtualnej rzeczywistości, niedawnego doświadczenia epidemii, w tym zamknięcia i "przeniesienia" życia do sieci."

Uczestnicy wystawy

  • Anastasiou Ioannis
  • Bubak Joanna
  • Budniak Basia
  • Jurczykowski Oktawian
  • Kasperczak Magdalena
  • Sejud Agnieszka
  • Soporowska Milena
  • Xue Jiang

ZIN będzie można zakupić w cenie 30 zł gotówka/przelew (32 PayPal)

Całość przychodu ze sprzedaży pokryje koszty produkcji ZIN'a.

UWAGA!
Obowiązuje reżim sanitarny i ogranicznona liczba osób, która może przebywać jendocześnie w Galerii.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Poznań #poznanwspiera

Fot. Xue Jiang