Plakat wydarzenia - Biała Sobota na działce

Biała Sobota to wydarzenie prozdrowotne dla mieszkańców Poznania, w ramach Poznańskich Dni Zdrowia.

W najbliższą sobotę 30 lipca, Biała Sobota odbędzie się na terenie Rodzinnego Ogrodu  Działkowego Nowa Przyroda, przy ul. Bukowskiej 171 w Poznaniu, w godzinach 14:00 do 18:00. Program poniżej.

"Białe Soboty na działkach to miejska inicjatywa, podjęta po raz pierwszy w 2019 roku, przy aktywnym zaangażowaniu poznańskich działkowców. Tego rodzaju wydarzenia prozdrowotne kierowane są do mieszkańców, którzy myślą o swoim zdrowiu, ale na co dzień nie znajdują czasu, by zrobić badanie profilaktyczne czy zasięgnąć porady u specjalisty. Białe Soboty na działkach to możliwość, by w warunkach letniego relaksu zadbać o siebie" - mówi Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Podczas najbliższej Białej Soboty można będzie zrobić m.in. badanie słuchu, densytometryczne w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy, EKG, pomiar stężenia glukozy, ciśnienia tętniczego krwi, czy zbadać poziom wysycenia krwi tlenem (saturację). Można też będzie skorzystać z różnych porad specjalistów, instruktaży, zabiegów, m.in. z masażu leczniczego, czy zabiegu przeciwbólowego światłem spolaryzowanym (z zastosowaniem lampy Bioptron).W ramach poradnictwa antynikotynowego zaplanowano badanie zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą smokerlyzera. Uczestnicy Białej Soboty będa mogli nauczyć się poprawnego chodzenia oraz ćwiczeń z kijkami Nordic Walking. Przygotowano też spotkania o psychoedukacja i konsultacje psychologiczne.

Chętni będą mogli dowiedzieć się więcej o programach profilaktycznych finansowanych przez NFZ, zapoznać się obsługą serwisu pacjent.gov.pl i z internetowym kontem pacjenta, czy też złożyć wniosek o wydanie Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny. Przez cały czas trwania wydarzenia będą prowadzone pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Atrakcją wydarzenia będzie konkurs wiedzy  o tematyce prozdrowotnej z nagrodami. Dodatkowo, oprócz oferty medycznej, uczestnicy wydarzenia będą mogli uzyskać szczegółowe informacje o możliwości skorzystania z bezpłatnych porad prawnych, poradnictwa obywatelskiego i mediacji  na terenie Poznania.

Dojazd komunikacją miejską do ROD Nowa Przyroda przy ul. Bukowskiej 171:

  • autobus nr  177   z przystanku Junikowo do przystanku Zgorzelecka n/ż,
  • autobus nr 159   z przystanku Poznań Główny do przystanku Zgorzelecka n/ż.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych mieszkańców Poznania.

Realizatorami wydarzenia są dwie organizacje pozarządowe, którym Miasto przekazało dotacje na jego organizację i przeprowadzenie

Program wydarzenia Biała Sobota na działce

Zobacz www.poznan.pl/mim/ezdrowie/news/biala-sobota-na-dzialce,184531.html?fbclid=IwAR2mnl-3Jkp3W6xLXgiLBxdLhOgj3QP5eZXitpIyGnL_8-GsreYgk8cBeBQ