Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Wyścigi ciężarówek - Truck Grand Prix of Poland - Goodyear FIA European Truck Racing Championship

2023-06-23 ( piątek ) – 2023-06-25 ( niedziela )
Tor Poznań, ul. Wyścigowa 3, Przeźmierowo

Goodyear FIA European Truck Racing Championship (ETRC) to największa tego typu seria wyścigowa na świecie i wydarzenie sportów motorowych, w którym główną rolę odgrywają samochody ciężarowe.

Automobilklub Wielkopolski będzie gospodarzem jednej z tegorocznych rund tego europejskiego cyklu, co stanowi wręcz historyczne wydarzenie - mistrzostwa odbędą się po raz pierwszy w Polsce, w tym po raz pierwszy na Torze Poznań. Truck Grand Prix of Poland Goodyear FIA European Truck Racing Championship, to jednocześnie największe wydarzenie w kalendarzu Automobilklubu Wielkopolskiego, który w 2023 roku obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia.

Truck Grand Prix of Poland Goodyear FIA European Truck Racing Championship jest czwartą z dziewięciu rund tegorocznego cyklu i odbędzie się na Torze Poznań w dniach 23-25/06/2023.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Europy przystąpią zawodnicy, m.in. z: Francji, Niemiec, czy Hiszpanii, reprezentujący kilku znanych producentów samochodów ciężarowych, takich jak: IVECO, MAN czy SCANIA.

Wydarzeniu towarzyszyć będą wyścigi samochodów seryjnych: Suzuki Swift Cup Europe, Trofeo di Serie oraz wystawy branżowe. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

Bilety w cenach od 10 do 90 zł (w zależności od wariantu) oraz za 1500 zł (z pakietem VIP).

Bilety dostępne w:

Zobacz truckgpofpoland.pl/