Dzieci tańczą z rękami w górze.

Jak dziecko odkrywa taniec?- spotkanie z cyklu Rozmównica

2021-07-31 ( sobota )
17:00
Polski Teatr Tańca, ul. Stanisława Taczaka 8, Poznań

(Nie)obecność dziecka w tańcu, teatrze tańca, balecie i nowej choreografii będzie tematem podczas letniej rozmównicy pt. "Jak dziecko odkrywa taniec?"  31 lipca o godz. 17.00 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu.

Spotkanie rozpocznie się od projekcji - kolażu filmowego, który pozwoli "zajrzeć" na warsztaty ruchowe dla dzieci, ale też rozpoznać temat spektakli tańca dla najmłodszych odbiorców, poczynając od maluchów, które nie przekroczyły jeszcze 3 roku życia. Spotkanie z gośćmi przeprowadzone będzie w przestrzeni dziedzińca, aby połączyć przyjemność rozmowy z możliwością cieszenia się urokami letniego popołudnia.

Gośćmi będą:

Alicja Morawska - Rubczak, reżyserka, pedagożka teatru, specjalizująca się w dziedzinie teatru i tańca dla najnajmłodszych odbiorców. Jest laureatką licznych stypendiów, członkinią International Theatre for Young Audiences Research Network, Small Size Association i poznańskiej Art Fraction Foundation. Jej spektakle dla dzieci były prezentowane na najważniejszych festiwalach teatralnych w kraju i na świecie - m.in. w Singapurze, Japonii, Chinach, Norwegii, Rosji, Irlandii, Włoszech i Iranie.

Agnieszka Dubilewicz, Paulina Giwer - Kowalewska i Aniela Kokosza, twórczynie kolektywu KolektTacz, pedagożki tańca i artystki zajmujące się kreatywną pracą ruchową. KolektTacz w swoich działaniach zwraca szczególną uwagę na rozwój kompetencji artystycznych wśród najmłodszych, pogłębianie ich wrażliwości i zainteresowania sztuką. Ich projekt integracyjnych półkolonii artystycznych "Trzy skarpetki (do) wolności!", realizowany w siedzibie Polskiego Teatru Tańca, zdobył pierwsze miejsce w Polsce w programie Lato w Teatrze, którego organizatorem jest Instytut Teatralny w Warszawie. W ramach Laboratoriów Twórczych tańczyMY na Taczaka, twórczynie poprowadzą warsztaty Całociało!, przeznaczony dla dzieci w wieku 9-10 i 11-13 lat.

Prowadzenie: Anna Koczorowska i Robert Chodyła

Wstęp wolny.

Patronem medialnym cyklu rozmównic jest kwartalnik "Taniec"

Zobacz www.ptt-poznan.pl/pl/node/1075