a

Spotkanie z Krzysztofem M. Kaźmierczakiem oraz Piotrem Talagą

2015-06-24 ( środa )
18:00
Sala 1, Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Poznań

Spotkanie z Krzysztofem M. Kaźmierczakiem oraz Piotrem Talagą, promujące ich najnowszą książkę Sprawa Ziętary.Zbrodnia i klęska państwa.
Gościem specjalnym będzie Jacek Ziętara. Spotkanie poprowadzi Błażej Wandtke.

SPRAWA ZIĘTARY. Zbrodnia i klęska państwa
1 września 1992 roku. Jarosław Ziętara po raz ostatni żegna się ze swoją dziewczyną i wychodzi ze swojego mieszkania w Poznaniu. Dziennikarz tropiący afery gospodarcze zostaje porwany w drodze do pracy. Do tej pory nie odnaleziono jego ciała, a śledztwo dwukrotnie umarzano. Koledzy Ziętary nie poddali się jednak i po latach doprowadzili do wznowienia postępowania.
Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa przedstawia nieznane fakty dotyczące destrukcyjnego, przestępczego wpływu tajnych służb na wyjaśnianie zbrodni. Pokazuje bulwersujące tajniki wcześniejszych nieudanych śledztw i kulisy podjętego w 2011 roku postępowania prokuratorskiego. Mówi o zacieraniu śladów i zagadkowych zgonach podejrzanych. Dowodzi, że polskie państwo poniosło klęskę, wykazując swoją bezsilność wobec sprawców i zleceniodawców zbrodni uderzającej w podstawy demokracji. Obarcza państwo współodpowiedzialnością za tę zbrodnię.

Krzysztof M. Kaźmierczak i Piotr Talaga w 2012 roku otrzymali honorowe wyróżnienie "Watergate" Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za publikacje o sprawie Jarosława Ziętary.

Okładka