x

Ewelina Rajchel i Piotr Kałużny: Blue Christmas - koncert

2020-01-08 ( środa )
19:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79, Poznań

W 85. rocznicę urodzin Elvisa Presley'a, obok najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w opracowaniu Piotra Kałużnego, usłyszymy również utwory z repertuaru króla rock&rolla!

Ewelina Rajchel - piosenkarka, autorka piosenek, italianistka. Naukę śpiewu rozpoczęła uczęszczając na zajęcia Studium Piosenki przy Estradzie Rzeszowskiej, jednocześnie ucząc się gry na gitarze. Ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku Edukacja muzyczna oraz Dwuletnie Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu. Laureatka programu "Szansa na sukces", którego gościem była Anna Maria Jopek. W roku 2005 nagrodzona Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu, a także statuetką Prezydenta Miasta Poznania w konkursie Zostań Gwiazdą Kabaretu. Od roku 2009 współpracuje z pianistą Piotrem Kałużnym, z którym wspólnie stworzyła autorski recital pt. "Serce jak diament" oraz "Warm my heart with the blues". W repertuarze posiada także program z polskimi piosenkami lat 20. i 30., recital piosenek włoskich (w tym także własnego autorstwa) oraz program pt. "Close to you - największe przeboje Burta Bacharacha". W styczniu 2012 roku podczas poznańskich koncertów włoskiej piosenkarki Faridy, wykonała piosenki włoskie z repertuaru Czesława Niemena. W czerwcu 2011 roku ukazał się autorski singiel Eweliny Rajchel i Piotra Kałużnego z utworami: "Serce jak diament" oraz "Rzuć na wiatr".

Piotr Kałużny - pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent w orkiestrach rozrywkowych Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana oraz w Poznaniu pod dyrekcją Zbigniewa Górnego. Pianista i aranżer big bandu Alex Band. Twórca muzyki teatralnej, filmowej i symfonicznej. Współzałożyciel wielu zespołów muzycznych, m.in. Classic Jazz Quartet i Vintage Band. Autor licznych utworów instrumentalnych, piosenek, a także artykułów i recenzji w prasie muzycznej (m.in. "Muzyk" i "Jazz Forum") oraz podręcznika harmonii pt. "Skale muzyczne we współczesnej harmonii tonalnej". Brał udział w nagraniach kilkudziesięciu płyt dla gwiazd polskiej piosenki takich, jak: Hanna Banaszak, Eleni, Krzysztof Krawczyk, Danuta Rinn, Zdzisława Sośnicka. Zrealizował także trzy albumy solowe. Wykładowca wrocławskiej Akademii Muzycznej, poznańskiego Liceum Muzycznego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Juror konkursów muzycznych klasycznych i rozrywkowych.

Bilety - 35 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/