baner

Koncert - Zbigniew Preisner i Przyjaciele - Stare i nowe kolędy

2020-01-22 ( środa )
20:00
Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14, Poznań

Najpiękniejsze kolędy - pełne refleksji i melancholii - skomponowane przez Zbigniewa Preisnera.

W koncercie wezmą udział:

  • Zbigniew Preisner,
  • Beata Rybotycka,
  • Maciej Balcar,
  • Edyta Krzemień,
  • Joanna Pocica
  • Jan Karpiel-Bułecka z zespołem
  • Solistom towarzyszyć będzie zespół złożony z najlepszych polskich muzyków

Zbigniew Preisner Zbigniew Preisner jest polskim kompozytorem muzyki filmowej, znanym ze współpracy m.in. z reżyserami Krzysztofem Kieślowskim i Agnieszką Holland, wokalistkami Lisą Gerrard czy Teresą Salgueiro. Przed kilkoma dniami, w TAURON Arenie Kraków, na spektakularnym koncercie świętował swój jubileusz 40-lecia pracy artystycznej. Bogata twórczość kompozytora obejmuje nie tylko muzykę do blisko 70 filmów wyreżyserowanych przez uznanych twórców na całym świecie, ale także pojedyncze utwory na fortepian wydane na kilku autorskich płytach, a także kolędy. Te ostatnie są jednak zupełnie inne od wszystkich powszechnie znanych kolęd - refleksyjne, melancholijne i nierzadko dotykające problemów współczesnego świata.

Zbigniew Preisner Stare i nowe kolędy

Pierwszy album z kolędami autorstwa Zbigniewa Preisnera wydany został blisko 20 lat temu. Przy realizacji tej limitowanej edycji krążka pracowały gwiazdy i duże składy instrumentalne: orkiestra Sinfonia Varsovia, Leszek Możdżer na fortepianie, Andy Pask i John Parricelli, Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej. Śpiewali m.in. Elżbieta Towarnicka, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki i zespół góralski "Zakopiany". Płytę nazwano "Kolędy na koniec wieku".

W 2015 roku kompozytor dodał do albumu siedem kolejnych, nowych kolęd. Wydawnictwu nadano tytuł. "Nowe i stare kolędy. W poszukiwaniu dróg" z tekstami Ewy Lipskiej i Jana Nowickiego. Właśnie ten repertuar zostanie zaprezentowany podczas czterech wieczorów kolęd w styczniu 2020 roku. Z całą pewnością nie zabraknie w niej tej najpiękniej - "Kolędy dla nieobecnych" ze słowami Szymona Muchy, która zawsze robi ogromne wrażenie na słuchaczach.

Bilety w cenach 199 i 245 zł (w zależności od miejsca).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: