Tancerka w stojąca na rękach oparta o betonowe schody.

Laboratoria Twórcze: tańczyMY na Taczaka! - Warsztat "Physical Dance"

2021-08-06 ( piątek )
18:00-19:30
Polski Teatr Tańca, ul. Taczaka 8, Poznań

Warsztat "Physical Dance" z Aleksandrą Krajewską skupią się na pracy z podłogą, zrozumieniu mechanizmów ruchu oraz na kultywowaniu świadomego ruchu zarówno przy wyuczonych kombinacjach i improwizacji solo, jak i w grupie. Podczas warszatów tematami będą m.in. jak taneczne decyzke kreują wyraz artystyczny, jak rozwijać język ruchowy, recykling energii - jakie strategie pomagają przy ruchu trwającym non-stop, jak efetykwnie korzystać z własnej energii, jak tańczyć dłużej i mniej się męczyć.

Aleksandra Krajewska jest absolwentką Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) w Austrii, gdzie miała przyjemność pracować z renomowanymi nauczycielami i choreografami. Kontynuuje swoją edukację na studiach magisterskich w kierunku Movement Research, gdzie rozwija swój język ruchowy, współpracując równocześnie przy wielu projektach na terenie Europy. Pracowała między innymi z takimi artystami jak Alleyne Dance, Jukstapoz, Jos Baker, Iratxe Ansa i Igor Bacovich, B'cause Dance Company i Teatr Tańca Zawirowania. Stworzyła też swoją pierwszą pracę solową "Lullaby for the Restless", nagrodzoną na Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie, którą 7 lipca tego roku o godz. 20.00. w ramach Polskiej Sieci Tańca zobaczymy na scenie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8w Poznaniu. 

Warsztaty realizowane są w ramach letniego cyklu Laboratoriów Twórczych - tańczyMY na Taczaka! 

Cechą wspólną wszystkich zajęć będzie pobudzanie kreatywności i inwencji ruchowej, organizatorzy wierzą bowiem, że twórczy pierwiastek obecny jest zawsze, kiedy człowiek tańczy lub świadomie się porusza.

Bilety na warsztaty w cenie 30 zł można zakupić za pośrednictwem serwisu bilety24.pl.

Zobacz www.ptt-poznan.pl/pl/node/1079