a

Poznań Surf Film Festival

2019-04-06 ( sobota )
17:00
Kino Rialto, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 38, Poznań

Przegląd surferskich filmów z całego świata. Czekają wielokrotnie nagradzane surferskie dokumenty, filmy fabularne i krótkie metraże.

Gwoździem programu będzie poznańska premiera filmu SHAKA od Quiksilver i Almo Films, który przedstawia drogę Mathieu Crepela, wielokrotnego mistrza świata w snowboardzie, który po zakończeniu sportowej kariery zdecydował się wrócić do surfingu i surfować na najgroźniejszych falach na świecie: The Jaws na Hawajach.

Pokazane zostaną także polskie sztosy: FREEZING TO COLD. BALTIC - LOFOTEN, BLUENESS, oraz BALTICA BOYZ ESCAPE. Nie zabraknie nietypowej surferskiej produkcji BEYOND THE NOISE. To mistyczny i poetycki obraz przenoszący nas na lodowate wybrzeże Irlandii, gdzie dwóch surferów szuka schronienia w bezkresie oceanu, z dala od ogłuszającego zgiełku ludzkości.

Do listy filmów dołączono również Islandzką produkcję THE ACCORD, australijski ONE SHOT, który pokaże surfing z perspektywy jednego z najlepszych surf fotografów na świecie, oraz orientalną odyseję SOUTH TO SIAN, film, który otrzymał wiele nagród na międzynarodowych festiwalach.

FILMY ONE SHOT, BEYOND THE NOISE, THE ACCORD i SOUTH TO SIAN W ORYGINALNEJ ANGLOJĘZYCZNEJ WERSJI BEZ POLSKICH NAPISÓW.

_
opr.LT

Baner