Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Koncert Chór Czarownic na Dzień Kobiet

2018-03-08 ( czwartek )
20:00
Collegium Da Vinci - Aula Artis, ul. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań

idea projektu - Ewa Łowżył
słowa - Malina Prześluga
kompozycja - Zbyszek Łowżył
Patryk Lichota
Malwina Paszek
dyrygentka chóru - Joanna Sykulska
kostiumy - Ewa Łowżył, Faustyna Andrzejak
wykonawcy:
perkusja - Mieszko Łowżył
live electronics - Patryk Lichota
harfa stalowa - Ida Łowżył
24-osobowy zespół chórzystek
realizacja dźwięku - Radek Barczak
realizacja świateł - Tomek Wróblewski

godz. wpuszczania na wydarzenie - 19.30, godziny rozpoczęcia wydarzenia - 20.00

Opinie widzów na FB: ''Te kobiety wręcz wbiły widownię w ziemię! Ale mają moc.'' Przegląd Piosenki Aktorskiej. ''Mocny głos z jajników, gardła i serca. Polecam.'';
''Chór Czarownic to ZJAWISKO... niesamowicie mocne, mistyczne i fizjologiczne...Jest sakrum i jest profanum...wyszeptane i wykrzyczane.'';
''Chór Czarownic już zmienia Polskę.''', 'Wow, Po prostu wow! Eksplozja mózgu''.

CHÓR CZAROWNIC to spektakl muzyczny ponad dwudziestu śpiewających kobiet z towarzyszącym zespołem wykonującym muzykę na żywo z awangardowo-rockowym brzmieniem. Chórzystki śpiewają oraz grają na specjalnie dla nich skonstruowanych instrumentach.
Są w różnym wieku, należą do różnych pokoleń, różnych zawodów, są córkami, żonami, kochankami, matkami i babciami. Łączy je punkowa energia i chęć zabrania głosu w swoim i innych kobiet imieniu.

Teksty wyśpiewane przez chórzystki są w swej treści pełne energii, gniewu, refleksji, ale i autoironii, sarkazmu. Pieśni o codziennym zmaganiu się z życiem, swoim ciałem, oczekiwaniami społeczeństwa, ambicjami własnymi, auto opresją i przemocą. Dotykają uniwersalnych relacji rodzinnych i międzyludzkich. To szczera opowieść o współczesnym społeczeństwie z punktu widzenia kobiety.

Chór Czarownic zagrał dotychczas na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, na festiwalu Bliscy Nieznajomi w Poznaniu, w Teatrze Polskim w Poznaniu, na Festiwalu Rockowym w Jarocinie, na Festiwalu Spoiwa Kultury w Szczecinie i na Kongresie Kobiet w Poznaniu gdzie spotkał się z entuzjastycznym odbiorem kilkutysięcznej widowni.

Bilety w cenach:

  • 40 zł (do 01.03.2018)
  • 50 zł (od 02.03.2018).

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

Baner