Wydarzenia na planie Pokaż na planie
młodzież w laboratorium

Wagary z przyrodą na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

2019-03-21 ( czwartek )
10:00
Budynek BIO-CENTRUM, ul. Dojazd 11, Poznań

21 marca, zgodnie z kalendarzem, świętujemy nadejście astronomicznej wiosny. W ten dzień w poszukiwaniu wiosny można wybrać się na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii, gdzie odbędzie się kolejna już edycja "Wagarów z przyrodą".

Wydarzenie ma na celu przybliżenie społeczności miasta i regionu tematów i zagadnień badawczych realizowanych przez Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału w formie warsztatów, pokazów oraz krótkich prezentacji.
Jesteśmy przekonani, że tegoroczne "Wagary z przyrodą" będą ciekawą alternatywą dla uczniów umożliwiającą wspólne spędzenie pierwszego dnia wiosny. - mówi dr inż. Zuzanna Sawinska z Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii UPP  - Ponadto być może staną się jedną z okazji ułatwiających młodzieży podjęcie decyzji co do swojej przyszłości. Zapewniamy, że każdy będzie miał okazję osobiście zapoznać się i przekonać jak ważne problemy związane z codziennym życiem rozwiązują pracownicy i studenci naszego Wydziału.
Podczas "Wagarów z przyrodą" dowiedzieć się będzie można również jakie są pozytywne i negatywne aspekty występowania mikroorganizmów w środowiskach naturalnych, czy rośliny odczuwają stres, oraz czym jest betonowa krowa - czy ktokolwiek widział, jak wygląda?, a to tylko przedsmak tego co będzie się działo 21.03 na UPP.
Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W zeszłorocznej edycji wzięło udział blisko 500 osób.  W tym roku swój udział zapowiedziało już ponad 600 uczniów. "Wagary z przyrodą" odbywają się od godziny 10.00 w Budynku BIO-CENTRUM, ul. Dojazd 11 w Poznaniu.

Program

Zobacz www.skylark.up.poznan.pl/