Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia

Giełda winyli

2020-02-29 ( sobota )
11:00-18:00
Galeria Malta, ul. Maltańska 1, Poznań

Giełdę winyli to okazja na uzupełnienie kolekcji, wymianę własnych egzemplarzy lub odkrycie nowego hobby. Handel czarnymi krążkami uprzyjemnią DJe, wystawa płyt.

Płyty gramofonowe przeżywają w ostatnim czasie prawdziwy renesans. Mimo popularności serwisów streamingowych powróciły do łask, a grono kolekcjonerów z dnia na dzień się powiększa. Na czym polega więc fenomen winyli? Płyty gramofonowe cenione są przede wszystkim za niepowtarzalne analogowe brzmienie, dużą i efektowną wizualnie okładkę, a także sam rytuał towarzyszący ich odtwarzaniu. Umieszczając płytę na talerzu gramofonu, stajemy się częścią żywej i autentycznej kultury pasjonatów muzyki.
W najbliższą sobotę w godzinach 11:00 - 18:00 na terenie Galerii Malta wszyscy miłośnicy winyli będą mogli zaopatrzyć się w  krążki swoich ulubionych wykonawców. Na pasażu głównym galerii pojawią się stoiska najlepszych w Polsce sklepów, a na nich prawdziwe muzyczne perełki - limitowane kolekcje z broszurami, pierwsze zagraniczne wydania, nie zabraknie również koszów z promocyjnymi egzemplarzami. Wystawcy zaprezentują winyle nowe i używane, poczynając od kultowych albumów polskiego i zagranicznego rocka, kończąc na hip-hopie i muzyce elektronicznej.
W strefie chillout na wszystkich wielbicieli muzyki będzie również czekać "Winylowy Swap", podczas którego uczestnicy wydarzenia będą mogli rozszerzyć swoją kolekcję płyt, wymieniając się między sobą swoimi zdobyczami, a także kupując czy sprzedając krążki. Całość dopełni niezwykła wystawa płyt winylowych "Zamień winyl na sztukę", przedstawiająca pracę polskich artystów graffiti. Autorski projekt w duchu zero waste daje zużytym płytom winylowym nowe życie, przekształcając je w niepowtarzalne dzieła sztuki łączące muzykę z obrazem.
Czas spędzony na wyszukiwaniu ulubionych albumów umilą muzyczne sety doświadczanych DJów, właścicieli sklepów płytowych oraz lokalnych radiowców korzystających wyłącznie z czarnych płyt. Wystawcy Giełdy Winyli w Galerii Malta, tacy jak Antykwariat Grochowski, Downtempo City Funk Winyl Market, Tysiące Winyli,Winylownia i Trzaski to renomowane sklepy muzyczne z całego kraju, posiadające w swoich zbiorach prawdziwe perełki muzyczne. Sprzedawcy przyjadą do Poznania z Warszawy, Lublina, Białegostoku oraz Białej Podlaskiej.