Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na 6 polach kobieta w róznych pozach: zadowolona, zdziwiona, zła, usmiechnieta,

Literackie Impro podczas Nocy Księgarń. I Ty możesz zostać autorem!

2020-10-16 ( piątek )
18:00-20:00
Księgarnia Z Bajki, os. Przyjaźni 125 c, Poznań

Zajęcia z improwizacji, podczas których każdy pełnoletni uczestnik znajdzie okazję do zabawy, wchodzenia w role i wymyślania historii. Będzie jeszcze ciekawiej ‒ niektóre gry będą nawiązywać do literatury! Sięgniemy po książki, dostępne na półkach księgarni. Uczestnicy spróbują też sił w rymowaniu i tworzeniu opowieści wierszowanych. Będą pracować zespołowo i w parach, żeby poczuć wzrost możliwości twórczych wynikających ze współpracy. Improwizacja towarzyszy nam na co dzień. Życie nieustannie stawia każdego z nas w sytuacjach wymagających działania bez przygotowania. W przypadku improwizacji scenicznej gracze wcielają się w postaci i spontanicznie tworzą dialogi oraz sceny, z wykorzystaniem sugestii trenera lub pozostałych graczy na temat miejsca akcji, zawodu, charakteru czy przywar bohaterów.

Zajęcia z improwizacji to nie warsztaty teatralne, a przyjemna i radosna forma spędzania czasu w działaniu twórczym, okraszona nienachalną porcją teorii. Wykorzystywane są ćwiczenia i gry improwizacyjne, których nieodmiennym elementem jest kreacja i śmiech. Improwizacja pomaga dorosłym poczuć znów świeżość spontanicznej zabawy, podbudowuje poczucie własnej wartości, wyostrza zmysł obserwacji i podzielności uwagi. Daje możliwość trenowania: współpracy w grupie, kreatywnego myślenia, puszczania kontroli i odkrywania zaufania do partnerów scenicznych oraz zwiększania decyzyjności. Bawiąc się z użyciem gier impro trenujemy przydatny w życiu zestaw umiejętności: aktywnego słuchania, akceptacji i spontanicznego reagowania.

Impro - kto może uczestniczyć?

Każdy może i potrafi improwizować. Nikt nie będzie oceniał predyspozycji scenicznych ani dykcji uczestnika. Niepotrzebne jest żadne doświadczenie. Ważne, by przestrzegać zasad zabaw i gier oraz reguł impro. Wystarczy pozwolić sobie doświadczać.

Trenerka: Agnieszka Rogaczewska-Foryś.

Tekściarka, opowiadaczka historii, pieśniarka i trenerka improwizacji. Prowadzi ćwiczenia z impro dla dzieci w szkole Cogito oraz przedszkolach, a także warsztaty impro dla dorosłych i biznesu. W księgarniach i przedszkolach realizuje zajęcia twórczo-literackie w oparciu o książki dla dzieci. Jako improwizatorka teatralna od kilku lat występuje w Blue Note z grupą improwizacji komediowych "Leniwe Impro". Odbyła szkolenia i warsztaty impro u czołowych polskich trenerów. Prywatnie pasjonatka śpiewu (zwłaszcza białego), opowiadania i podróżowania. Pisze też baśnie prozą i wierszowane bajki dla dzieci. Zwolenniczka Porozumienia Bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości. Mama siedmioletniego Mateusza ‒ źródła nieustającej inspiracji, spełnienia, rozwoju i radości /który także improwizuje.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń na adres: krystyna@ksiegarniazbajki.pl

Zobacz www.ksiegarniazbajki.pl/