Drogi rowerowe zimą

Podczas tegorocznej zimy 18 zestawów pługów z piaskarkami odśnieża prawie 123 km dróg rowerowych. Podobnie jak w latach ubiegłych ścieżki rowerowe posypywane są wyłącznie piaskiem a stosowanie środków chemicznych jest dopuszczalne jedynie w sytuacji opadu marznącego deszczu.

droga rowerowa - ul. Przybyszewskiego
fot. zdm.poznan.pl

Pierwsze pługi i piaskarki powinny wjechać na ścieżki rowerowe w ciągu 3 godzin od początku opadu śniegu lub wystąpienia gołoledzi. Informacje o pogodzie w najbliższych godzinach i podejmowanych w związku z tym działaniach ZDM, można sprawdzić na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich w zakładce Akcja Zima. Dane na temat przewidywanej pogody w Poznaniu, dotyczące temperatury powietrza opadów deszczu, śniegu, czy też mgły ograniczającej widoczność, uaktualniane są co 6 godzin.
Dodatkowo każdy może zgłosić śliskie drogi rowerowe w siedzibie ZDM, pod nr tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane), e-mail: zima@zdm.poznan.pl  lub dzwoniąc na infolinię Poznań* Kontakt pod nr tel. 61 646 33 44 od pon. do pt. w godz. 7.30-20.00.