Droga rowerowa na ul. Dolna Wilda

Rozpoczęły się prace związane z rozbudową odcinka pieszo-rowerowego, który rozciąga się na ponadtrzystumetrowym fragmencie drogi wzdłuż Lasu Dębińskiego. Ten projekt ma na celu poprawę komfortu podróżowania na trasie Poznań-Luboń.

Budowa drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Dolna Wilda - grafika artykułu
Trwają prace budowlane na ponadtrzystumetrowym odcinku ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Lasu Dębińskiego fot. ZDM

Zachodnia strona ulicy Dolna Wilda już od pewnego czasu oferuje szeroką i wygodną ścieżkę rowerową, która została zakończona w ostatnich latach. Niestety, wschodnia strona, począwszy od skrzyżowania z ulicą Droga Dębińska, aż do zjazdu z autostrady A2, składa się z uszkodzonych płyt betonowych. Wkrótce ta sytuacja ulegnie jednak poprawie.

Aktualnie trwa wymiana nawierzchni na odcinku o długości 320 metrów, na południe od skrzyżowania z ulicą Czechosłowacką. Po zakończeniu prac piesi będą mieli możliwość korzystania z nowego chodnika wykonanego z płyt betonowych, natomiast rowerzyści będą mogli skorzystać z wygodnej trasy asfaltowej. To znacznie poprawi warunki jazdy dla rowerzystów podróżujących jedną z najważniejszych tras, często wykorzystywaną przez mieszkańców Lubonia, dojeżdżających do centrum miasta.

Cały proces wymiany nawierzchni na ulicy Dolna Wilda jest realizowany w ramach projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego o nazwie "Rowerem na Wartostradę". Koszt prac wynosi blisko 800 tysięcy złotych, a zakres działań został ograniczony do dostępnych środków finansowych. Planowane roboty budowlane mają zakończyć się pod koniec lipca.

Za: ZDM