Dom Studencki "Hanka" po generalnym remoncie

Blisko dwa lata trwały pracy przy generalnym remoncie Domu Studenckiego "Hanka" - dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Władze uczelni uroczyście oddały do użytku wyremontowany budynek. Już od 1 marca chętni będą mogli składać wnioski o zakwaterowanie w tym akademiku w dziale nauczania w Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego1.

Dom Studencki "Hanka" po generalnym remoncie
Dom Studencki "Hanka" po generalnym remoncie

Inwestycja obejmowała przebudowę wszystkich kondygnacji budynku Domu Studenckiego "Hanka". Wokół budynku znalazła się odpowiednia infrastruktura drogowo-parkingowa i dojścia piesze, dostosowane do prawidłowego funkcjonowania całego obiektu, uwzględniające maksymalne ograniczenie uciążliwości dla środowiska, w którym będzie funkcjonować.

Na terenie inwestycji powstało również zadaszenie dla postoju rowerów.

Po remoncie Dom studencki oferuje 200 miejsc w pokojach:

jednoosobowych - 106 pokoi (w tym 4 z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych);

dwuosobowych - 47 pokoi.

Wszystkie lokale mieszkalne posiadają indywidualne łazienki z WC wyposażone w prysznice. Obiekt został również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ponadto w budynku zaprojektowano stołówkę studencką oraz pomieszczenia rekreacyjno-sportowe i administracyjne.

"Hanka" to obiekt "kultowy", który powstał w latach 1925 - 1929. Zaprojektowany został przez architekta Rogera Sławskiego jako zaplecze socjalne dla studentów i kadry naukowej ówczesnego Uniwersytetu Poznańskiego. Oddany do użytku początkowo jako hotel dla gości PeWuKi (Powszechnej Wystawy Krajowej, 1929 r.), charakteryzuje się klasycznymi formami architektonicznymi. Budynek jest obiektem zabytkowym indywidualnie wpisanym do rejestru zabytków.