Publiczność w centrum uwagi - seminarium

Jak przygotowywać ofertę kulturalną biorącą pod uwagę oczekiwania publiczności - będą się zastanawiać uczestnicy otwartego seminarium "Publiczność w centrum uwagi". W spotkaniu wezmą udział naukowcy, goście z zagranicy oraz przedstawiciele wydziałów kultury urzędów miast z Warszawy i Poznania. Seminarium odbędzie się 5 października 2018 w Poznaniu (UAM, ul. Wieniawskiego 1).

Publiczność w centrum uwagi - seminarium
Publiczność w centrum uwagi - seminarium

Seminarium jest częścią międzynarodowego projektu CONNECTING AUDIENCES: European Alliances for Education and Training in Audience Development". Jest to 3-letni projekt wspierający innowacyjną współpracę między uniwersytetami i rynkiem pracy w obszarze kultury w Europie. W skład międzynarodowego zespołu weszło 54 badaczy i nauczycieli akademickich reprezentujących uniwersytety oraz organizacje eksperckie w 5 krajach UE: Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Danii i Polski.

W ramach współpracy zaprojektują oni m.in. program dydaktyczno-szkoleniowy (tzw. Twin-track programme) w zakresie rozwoju publiczności. Obejmie on zarówno studentów kierunków nawiązujących do zarządzania w kulturze jak i praktyków, dla których nowa wiedza i umiejętności mogą być użyteczne w ich codziennej pracy. W ramach projektu zorganizowane zostaną kursy akademickie, cykle szkoleniowe dla praktyków, szkoły letnie oraz międzynarodowe konferencje. Szacuje się, że do końca 2019 roku z różnorodnej oferty programowej skorzysta łącznie do pół tysiąca osób.

Program seminarium:

12:30-12:45 POWITANIE UCZESTNIKÓW

12:45-13:30 WYKŁAD INAUGURACYJNY

Audience Development: European perspectives

Alessandra Gariboldi (Fondazione Fitzcarraldo, Włochy)

13:30-13:40 DYSKUSJA

13:40-14:00 PRZERWA KAWOWA

14:00-15:00 PANEL DYSKUSYJNY

Publiczność w centrum uwagi: organizacje, polityki kulturalne i kształcenie kadr kultury

Uczestnikami dyskusji będą: Joanna Szwajcowska (Zastępca Dyrektora Biura Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy), Justyna Makowska (Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania) oraz dyrektorzy warszawskich i poznańskich instytucji kultury.

Moderator: dr Marcin Poprawski (UAM)