Studenci z Poznania wśród najlepszych zagranicznych studentów w Polsce

Zakończył się konkurs "Interstudent 2017" na najlepszego zagranicznego studenta w Polsce. W internetowym głosowaniu w kategorii "studia licencjackie" zwyciężyła Sowmya Thottambeti, studentka Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. W kategorii "studia doktoranckie" nagrodę zdobyła z kolei Sabina Brazevic z Litwy, na co dzień studiująca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Gala podsumowująca konkurs odbyła się w Krakowie.

Gala INTERSTUDENT (źródło: Facebook PUT)
Gala INTERSTUDENT (źródło: Facebook PUT)

Sowmya Thottambeti zaczęła studia w Poznaniu, kiedy miała zaledwie 16 lat. Pochodzi z Wysp Bahama, choć jej rodzinne korzenie sięgają Indii. W Poznaniu jest już blisko 3 lata. Po zakończeniu studiów chce rozpocząć pracę, a potem zacząć studia magisterskie w zakresie techniki. Swoją przyszłość wiąże między innymi z inżynierią sieci.

Sabina Brazevic przyjechała do Polski w ramach programu Erasmus. Po zakończeniu studiów na Litwie postanowiła wrócić do Polski. Aktualnie jest studentką studiów doktoranckich na Wydziale Fizyki UAM. W przyszłości planuje zostać naukowcem. 

Gratulujemy!