Studencki Projekt Roku - Ostatnia szansa na głosowanie!

To już ostatnie godziny, kiedy można głosować w konkursie na "Studencki Projekt Roku" organizowany przez firmę PZU. Celem konkursu jest promocja ciekawych inicjatyw studenckich oraz wybór tych najpopularniejszych, które zdobędą finansowe i merytoryczne wsparcie Grupy PZU w roku akademickim 2016/2017. W czołówce najlepszych studeckich projektów są 3 z Poznania: dwa z Politechniki Poznańskiej oraz jeden z UAM. Głosować można tylko do 21 czerwca!

Studencki Projekt Roku - grafika artykułu
Studencki Projekt Roku

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:

Kariera i rozwój osobisty;

Nauka i technika;

Kultura, rozrywka i odpowiedzialność społeczna.

Od 9 do 21 czerwca na stronie internetowej konkursu trwa głosowanie na najlepsze studenckie projektu. Poznań reprezentują dwa projekty studentów Politechniki Poznańskiej:

PUT Lab - Pierwszy studencki Makerspace - Otwarcie pracowni miało miejsce 16 grudnia 2015 roku. W ciągu niespełna 6 miesięcy istnienia miejsce to zyskało setki fanów oraz pozwoliło na realizację 18 projektów naukowych. PUT Lab wyposażony jest w urządzenia takie jak drukarka 3D, frezarka czy mikrokontrolery. Sukces pracowni spowodował, że Władze Politechniki Poznańskiej postanowiły rozszerzyć PUT Lab o kolejne pomieszczenie.

Opera Night Project - coroczny koncert operowy organizowany wiosną w murach Politechniki Poznańskiej. Celem eventu jest propagowanie kultury wysokiej wśród poznańskich studentów oraz udowodnienie, iż Politechnika Poznańska jest idealnym miejscem do realizowania nieszablonowych inicjatyw studenckich. Każdorazowo wstęp jest darmowy. Tegoroczna edycja zgromadziła aż 6000 zainteresowanych, dzięki czemu wejściówki rozeszły się w ciągu 90 sekund od udostępnienia formularza zgłoszeniowego.

oraz jeden z UAM:

GEOpraktyki - cykliczny międzynarodowy projekt studentów i doktorantów - członków Studenckiego Koła Naukowego Geografów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Żyjąc w przeświadczeniu o potrzebie dokonania stałych zmian na lepsze, rozpoczęliśmy cykl nowatorskich "wypraw po wiedzę". Pierwsza edycja ("GEOpraktyki: Edycja I - w peruwiańskiej dżungli"), zrealizowana w 2015 r., odbyła się w Peru. W tym roku po raz drugi udajemy się do Ameryki Południowej, tym razem do Andów Boliwijskich.

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 35 tysięcy złotych.