Uniwersytet Otwarty UAM

Debatą o przyszłości szkolnictwa wyższego w Polsce pt. "Uniwersytet w czasie przemiany" rozpocznie się drugi rok działalności Uniwersytetu Otwartego UAM. Debata odbędzie się 4 października 2017 (godz. 16.30 w Sali Lubrańskiego w Collegium Minus, przy ul. Wieniawskiego 1). Cały czas można się jeszcze zapisać do udziału w wykładach i zajęciach Uniwersytetu Otwartego UAM.

Uniwersytet Otwarty UAM
Uniwersytet Otwarty UAM

W inauguracyjnej debacie wezmą udział: prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk, prorektor UAM ds. kształcenia i prof. UAM dr hab. Jacek Guliński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w latach 2012-2014.

Zapisy na wykłady i zajęcia Uniwersytetu Otwartego trwają tylko do 2 października 2017. Jak podaje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza na tegoroczne zajęcia zapisało się już ponad 1000 osób. Na część najpopularniejszych zajęć nie ma już wolnych miejsc. Pierwsze zajęcia nowego semestru odbędą się po 9 października.

W pierwszym tegorocznym trymestrze UAM przygotował blisko 90 kursów. W ubiegłym roku w ponad 50 kursach wzięło udział ponad 1100 słuchaczy.